| anonim_4396 a întrebat:

Este voie / legal sa intri cu animale de talie mica gen catei, bichoni sau pisici) in incinta unui mall?
Nu in magazinele din incinta mallului, ci doar pe hol?
Dar daca il transporti in ceva de genul?!
https://imgur.com/a/0Nw1b2q

Răspuns Câştigător
| vmorghulis a răspuns:

Politica referitoare la animalele de companie în incinta unui mall depinde de reglementările și politicile specifice ale acelui mall. În general, majoritatea mall-urilor permit animalele de talie mică să fie aduse în incinta mall-ului, cu condiția ca acestea să fie ținute în brațe sau într-un recipient special destinat transportului animalelor. Este important să verificați cu mall-ul respectiv sau să căutați informații pe site-ul lor web pentru a afla politica lor referitoare la aducerea animalelor de companie în incinta mall-ului.

Este posibil ca unele magazine individuale să aibă politici diferite cu privire la aducerea animalelor în interiorul magazinelor lor. În cazul în care se permite aducerea animalelor de companie în incinta mall-ului, ar trebui să acordați atenție semnelor și regulilor specifice fiecărui magazin.

În ceea ce privește transportul animalelor de companie într-un recipient special destinat, acest lucru poate fi o modalitate sigură și convenabilă de a vă transporta animalul de companie în incinta mall-ului. Cu toate acestea, este important să verificați dacă recipientul respectă regulile și cerințele de siguranță ale mall-ului respectiv. De exemplu, anumite mall-uri ar putea solicita ca recipientul să fie închis ermetic sau să fie realizat dintr-un anumit material.