| vasi_6676 a întrebat:

Este vorba de socrul meu se afla in spital in pitesti in urma a doua accidente cerebrale, doctorii nu-i dau nici o sansa, am nevoie de o persoana cu puteri paranormale, daca stie cineva, vreun nr de tel sau o adresa, va rog trimiteti-mi urgent sms la 0034/610050728. va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Si bunicul meu a suferit un accident cerebral si pentru ca era batran nimeni nu-i mai dadea nici o sansa. In schimb, el si-a revenit. Nu a avut nevoie de persoane cu puteri extraordinare a avut nevoie de vointa. Daca el nu mai vrea sa traiasca degeaba. Parerea mea este sa-l sustineti si sa-i ridicati moralul, voi cei apropiati, pentru ca omul in situatii de criza are puteri nebanuite.
Si inca un sfat. Oricat de mult tineti la el, cel mai bun lucru pe care il puteti face este sa-l ajutati sa faca ceea ce-si doreste. Nu fiti egoisti. Lasati-l sa-si urmeze calea, chiar daca asta inseamna sa moara, macar moare linistit.

| SteauaNordului a răspuns:

De ce esti egoist/a?
nu spun ca vreau sa moara socrul tau dar vreau sa intelegi anumite situatii
dpdv al credintei : dumnezeu ne-a dat un numar de zil si trebuie respectat. cine e mai puternic decat Dumnezeu? nimeni, un om cu puteri paranormale e pacat
dpdv moral si mdical: un om dupa un accident cerebral nu mai e bun de nimic ii prelungesti suferinta degeaba
din alte puncte de vedere: speranta e totul, omul trebuie incurajat numai daca si numai daca vrea el sa traiasca. daca nu vrea, e viata lui si stie mai bine cand sa ii puna punct

| Zumbalaarebeca a răspuns:

laughing de dumnezeu nu ati auzit ce un om este mai puternic decat DUMNEZEU? rugativa la el daca socrul tau mai are zile de trait va trai daca nu inseamna ca timpul lui pe pamant sa scurs! cine suntem noi sa hotaram cand si cum sa traiasca un om?

| Zumbalaarebeca a răspuns:

NeverSayYes si eu m-am rugat si nu mi sau indeplinit toate dorintele dar asta nu dovedeste ca nu exista Dumnezeu!

| Paulla a răspuns:

@Zumbalaarebeca atunci de ce te m-ai rogi daca nu primesti raspunsuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu? bla bla
daca cunoasteti pe cineav spunetii daca are nevoie
nu va mai bagati in seama cu dumnezeu etc.;
nu toate pot fi indeplinite de el
cate mi.am dorit arzator si nu mi s-a intamplat.oh go on
de acum daca bagam tot in seama ma rugam la satana!
sincer.eu te.as ajuta.cred in chetii de genu`
dar nu cunosc pe nimeni.mai incearca
bafta.