| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ești o persoană care economisește sau una mână-largă?

15 răspunsuri:
| SEMIHA a răspuns:

Una care economisește. Sunt și zgârcită, recunosc. Mâna-largă poate doar uneori când mă ia valul.

| SilentRain a răspuns:

Hmmmmm thinking, îmi doar ce am nevoie, sunt economa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o persoana chibzuita.

| mgtow a răspuns:

Fac economii. Am fost mana larga cu mine fara sa dau la altii.

| Freya1 a răspuns:

Sunt zgârcit de economică.

| Sofer a răspuns:

Fac economi daca vreau sa strang banii sa imi iau ce imi doresc mai tarziu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa... nu aducem vorba laughing daca ma aud prietenii o sa zica ei mai bine.

| J0B0MAT a răspuns:

În general economisesc.

| ThyDoom a răspuns:

Cumpăr doar ce am nevoie. Nu pot spune că economisesc, dar nici nu arunc banii aiurea.

| Andreeush a răspuns:

Sunt o persoană care economisește.

| Hammurabi a răspuns:

Nu sunt econom, cheltuiesc mult dar doar pe ce am nevoie, nu pe orice prostie.

| Raven a răspuns:

Când eram mai tânără, eram mână-spartă, ajungeam acasă în ziua de salariu și aveam impresia că am fost jefuită prin mijloacele de transport în comun. M-am mai potolit de când am banii pe card și acum chiar reușeșesc să pun ceva deoparte. Dacă nu aș avea o obsesie pentru cărți și bijuterii din argint ar fi super pentru economiile mele dar ce folos, dacă mi-aș pierde mințile în lipsa lor?

| gogu220 a răspuns:

Depinde. Dacă ies la o terasă îmi place ceva mai special, dar când stau în casă sunt foarte zgârcit.

| 1Me9 a răspuns:

Sunt econom pana cand ajung sa am destui bani incat sa ma distrez saptamani intregi, in weekenduri, deci presupun ca sunt econom dar totodata si mana larga, dar pentru mine, sa ma distrez si sa ma simt bine, nu sunt genul cu chefuri pe banii mei, arogante, nu, clar nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Care economisește dar asta numai cand e cazul.