| SaveTheNature a întrebat:

Esti pregatit psihic sa pierzi valori?
Gandeste-te ca maine iti pierzi telefonul ( te intristezi foarte tare? sau treci repede peste?
Dar daca ti-ai pierde locuinta? sau banii economisiti in multi ani?
Fii sincer.

5 răspunsuri:
| hominid dreak a răspuns:

Sincer...putini stiu sa piarda. Lucrurile noastre sunt o extensie a personalitatii noastre. Pierzandu-le, ne pierdem pe noi insine. Suntem legati emotional de toate jucariile noastre si suferim enorm cand le pierdem. Bine zice vorba Scripturii:"Unde este comoara voastra acolo este si inima voastra." Nu e usor sa te detasezi emotional.

| WR104 a răspuns:

Ar fi un lucru foarte bun pentru oricine, am pierdut si eu multe si prima data m-am enervat iar mai apoi mi-am dat seama ca nu am pierdut de fapt nimic, in momentele alea incepi sa vezi cu adevarat realitatea si ca bunurile materiale nu sunt totul de fapt sunt fix nimic.

| ComaniciIonut a răspuns:

Sincer as lua-o de la zero daca as pierde toate astea, as plange la inceput doar ca daca ai putere si muncesti exista o aicala acolo in biblie Roaga-te si munceste! Dumnezeu va fi cu tine orinde ai fii, in orice loc, orice moment, rau sau bun. Trebuie sa fi stapan pe tine, sa gandesti limpede si la unison cu ceea ce ti se intampla happy

| Adrianetc a răspuns (pentru ComaniciIonut):

Ai castigat respectul meu.

| ComaniciIonut a răspuns (pentru Adrianetc):

Multumeschappy