| RAY a întrebat:

Esti pro reparat sau inlocuit cu ceva nou?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca pot rezolva eu problema, repar. Daca nu, inlocuiesc.

| RAY explică (pentru darrio2007):

Nu ai vedea de un service?

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

Ma refer la orice. Nu neaparat ceva anume.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar oamenii zgarciti repara

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Inseamna ca iti cumperi telefon anual

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Da frate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de obiect și de situația financiară.
Sunt genul care repară "orice", dar în ultima vreme m-am înconjurat de obiecte în garanție, de care știu că pot trage fără milă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu sunt pro reparat.Nu ma pricep la chestii electrice sau electronice, ci apelez la altcineva.Dar acolo unde pot, repar cu drag.

| Dismally a răspuns:

Inlocuiesc cu ceva nou din lipsa de optiuni, nu am unde sa le repar aici si nici sa merg cu ele la dracu in praznic nu am chef.

| RAY explică (pentru Dismally):

Dar,daca puteai sa le repari o faceai?

| wildthing a răspuns:

Depinde de situatie. Daca acel articol inca imi ofera satisfactie reparandu-l, atunci il repar. Daca nu, imi cumpar altul nou (presupunand ca imi si permit).

| RAY explică (pentru wildthing):

Nu mereu cumpararea unui nou articol e mai de calitate ca ceva mai vechi, aici discutăm despre pret

| wildthing a răspuns (pentru RAY):

Pai de-aia vorbeam de nivelul de satisfactie.

| Theo94 a răspuns:

Depinde de caz.

| VelicanEmilia a răspuns:

Pro reparat. Atata vreme cat se mai poate face ceva din lucrul acela, de ce l-as inlocui?
Nu sunt adepta schimbarilor si tin la fiecare chestiuta pe care o am.
Pana si telefonul il am lipit cu super-glue. Si merge ca nou laughing

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru VelicanEmilia):

Esti zgarcita inseamna

| dullcat a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si tu esti cam ignorant, prins in gaura neagra a consumerismului.Ai idee cati oameni mor si isi distrug sanatatea ca tu sa inlocuiesti anual prostioarele scumpe care tin de statut?