| JustBlackNoGrey a întrebat:

Esti sociabil?
(urasti oamenii, presupui ca esti sociabil sau nu prea esti sociabil?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador oamenii dar nu sunt deloc sociabil si urasc oamenii sociabili.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Interesant, cam asa simt si eu

39 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De cativa anii da,imi place sa vorbesc cu cineva inainte eram timid, nu urasc oamenii,uras ipocrizia,falscitatea,minciuna,postia,urasc cand vad ca te ajut frate si tu isi bati jos de bunatatea mea, atunci ce sa sa mai cred, urasc sa vorbesc cu o fata si ea sa ma minta non stop, ura nu e buna, indiferenta e mai buna, parerea mea

| JustBlackNoGrey explică (pentru RAY):

Da, ai si dreptate. cu ura investesti energie in acea persoana. ignorarea insa nu investeste nimic

| RAY a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Clar,o data uram si eu, dar nu e bine ca isi otravesti sufletul si inima pentru niste gunaoie umane

| JustBlackNoGrey explică (pentru RAY):

Da, sa stii ca ai dreptate. chiar ca te otravesti practic pe tine si iti amarasti si tie viata

| Drimmero a răspuns:

Sunt sociabil indiferent de starea sociala a personanelor, asa sunt eu ca om,, deschis la conversatii, nu ma pierd cu firea.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Oo, super! eu uneori pur si simplu habar nu am ce sa vorbesc cu persoane superficiale sau cu preocupari total diferite fata de ale mele laughing
care e secretul?

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Pur si simplu asta sunt eu, nu e niciun secret, oamenii sunt diferiti si construiti diferit.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Dar daca trebuie sa participi la o petrecere, reuniune, intalnire, etc cu mai multe persoane unde toate sau aproape toate sunt superficiale? asculta manele, pretuiesc lucrurile insignifiante in viata asta, cultura nu valoreaza nimic pentru ei, considera ca totul se intampla cum se intampla pentru ca asa iti e scris, deci dupa ei poti merge si singur noaptea pe strazi neumblate si dubioase, ca nu patesti nimic, daca nu ti-o fost scris?
Le-am zis ca sa se duca legati la ochi intr-o intersectie sau pe autostrada atunci, sau sa se arunce in fantana, daca tot nu le e scris sa moara atunci, dar nu s-au prins de nimic si se uitau ca prostii la mine... cum sa fiu sociabil cu asemenea 'chestii'?

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Conform situatiei ma voi adapta si eu, daca asta este singurul lucru la indemana atunci pe moment.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Noh, mie acel scenariu care a devenit si realitate nu doar o data, reprezinta un infern pentru mine laughing

| T0T a răspuns:

Nu.

| justanotheruser99 a răspuns:

Sunt destul de sociabila, insa nu urasc oamenii, in general... Poate doar anumite persoane.

| GoldenZenith a răspuns:

Problema e că nu îi urăsc atat de mult pe cât ar merita.
Presupun că sunt sociabila.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu sunt sociabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu urasc oamenii dar nici nu prea imi plac majoritatea. Sa urasti cu adevarat pe cineva, nu multi inteleg cu adevarat asa ceva.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Poate ca inteleg, dar nu multi au atata rautate incat sa le ajunga ura la mai multe persoanehee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Aici vorbim de ura emolailor. Ceva de genul " mi/a murit pisica si acum imi vars furia peste toti". Ma refeream la tipul de ura in care te trezesti dimineata cu acel cineva in minte si nu iti vine decat sa ii blestemi ziua nenorocita in care s/a nascut.

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Aha... inca nu am patit asa ceva dimineata, din senin, dar intr-adevar cand ma enervam la culme, orice om, cunoscut care ma intrerupea din 'calmarea' mea si revenirea mea la normal chiar ma enerva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oarecum.
cateodata ii urasc, de aia ma consider extraterestru laughing)

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

laughing eh, nu fi asa de dur cu tine. adevarul e ca sunt multi slabi la minte care au talentul de a te enerva. dar ce sa facem... ii evitam pe cat putem big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Sunt fata big grin
Sunt de acord. Am zis ca doar atunci cand ii urasc ma consider asa, ca sa nu intru in aceeasi oala laughing

| JustBlackNoGrey explică (pentru anonim_4396):

Aa, scuze big grin
inteleghee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sociabila. Nu urasc oamenii, ar fi prea multa energie irosita si nici nu vad de ce i-as ura. Imi e scarba de multi, dar e foarte usor sa ignor ce-mi displace.

| Kiwibibilă a răspuns:

Nu, nu imi plac majoritatea oamenilor. Am niste standarde foarte inalte cand imi aleg prietenii Adica nu sunt genul care azi face cunostinta cu tine si maine suntem bff pe Facebook sau alte cacaturi. Plus ca ma regasesc in ce a spus cineva mai sus, cu totii mi se par idioti. Uneori cred ca e o problema cu mine.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Kiwibibilă):

Majoritatea sunt idioti.
e bine ca nu faci parte din majoritate, ci esti o raritate happy

| g4mma a răspuns:

Nu prea sunt sociabila si urasc majoritatea oamenilor, probabil am si ceva probleme psihice (according to them laughing ).

| JustBlackNoGrey explică (pentru g4mma):

Sau poate ca mai toti sunt superficiali si mediocri? big grin

| g4mma a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Da de asta, si pentru ca sunt "prea sensibila" si ma deranjeaza niste lucruri care "in mod normal nu ar trebui sa ma deranjeze".

| JustBlackNoGrey explică (pentru g4mma):

Sau poate ca doar esti alergica la idioti? s-ar putea spune si asa ca sunt destui pe lumea asta...

| g4mma a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Da asa e, dar atata timp cat nu au treaba cu mine am invatat sa ii ignor.

| Habbsha a răspuns:

Sunt destul de sociabilă, iar momentele în care nu sunt așa e pentru că sunt în preajma unor oameni pe care nu prea îi agreez, ori încă n-am ajuns să mă simt confortabil în preajma cuiva, ori sunt într-o stare proastă și n-am chef de vorbă.
Deci, gradul meu de sociabilitate depinde de persoanele, situația, starea și mediul din jur.