| 999calin a întrebat:

Este normal sa urasti oamenii prosti?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, pentru ca daca n-ar fi prostii, n-ar trai desteptii.

| Nemessys a răspuns:

Dar ce ai vrea sa faci? Sa-i iubesti pentru ca te trag in jos? Pe tine si pe tara ta.

| DaniTDCI a răspuns:

Super normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte normal.

| JustmeV a răspuns:

Ura este un sentiment. Nu trebuie sa avem sentimente pentru „prosti". Mai simplu ar fi evitarea/respingerea persoanelor limitate mintal happy.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Și da și nu.

| Roliii a răspuns:

Da-i in ****

| GalwayGirl a răspuns:

Cred ca nu ai ales tocmai cuvantul"potrivit"!
Tu doar ai un sentiment de respingere /dezgust/neplacere fata de persoanele cu, capacitatea de gandire redusa!

Vorba aceea nu este deloc adevarata: "Nu exista oameni prosti ci doar puturosi"
Pe naiba! Exista foarte multe persoane proaste, ba chiar ne invadeaza tara!

Parerea mea este ca aceste persoane nu trebuie urate!
Ci evitate!

| andrada2222 a răspuns:

Doar evita i, gandes-te te ca tu esti mult mai bun ca ei, dar nu incerca sa i infrunti ca o sa faci si mai rau