| anonim_4396 a întrebat:

Eu chiar nu am înțeles motivul ministerului de învățământ de ce nu predau în școlile de stat atât și cele private educația sexuală ei nu vad ca copii ăștia adolescenți ăștia nu au habar de educația sexuală sunt total pe lângă cu educația sexuală și sunt debusolați și nu au habar de nimic cum sa se ferească de sarcini de dorite și sa nu se umple de boli ne dorite

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca intervine biserica si cere sa nu se faca educatie sexuala in scoli, ci religie, ca copilul sa invete si sa nu mai pacatuiasca, facand sex la varsta atat de mica, sa stea pur pana la casatorie.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Aveți Drepatat Doamnă Violeta2022 ma pun sa darm puțin pentru purma oră după 3 luni de zile în seara asta am sa dorm ca un om am auzit vocea lui Dumnezeu la telefon vi doresc și voi să-l auziți căci vocea aia este singura vocea care vrei s-o auzi toată viața omului pe care îl iubește cu tot și totul

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Iertați-mă dacă vam enervat ce am spus acum im închid ochi cu lacrimi de fericirea după luni de zile în sfârșit nu mai sunt surd.

5 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Sute de ani n-am avut educație sexuală în școli și am supraviețuit.
Problema constă în pălirea importanței eticii creștine în societate.

| anonim_4396 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Eu după câte violuri vad și aud la știri și câți tineri sunt inconștienți și nau habar prevenirea unei sarcini și boli transmisibile prin contacte sexuale fără sa vrea și indiferență și inconștiența pe care o au eu cred ca nu supraviețuim de mult. Este mare lipsă in tineretului de azi în privința educației sexuale și asta le poate aduce probleme grav fi boli și sarcini ne dorite...

| anonim_4396 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Ei nu și-au dorite de sute de ani ca ei sa fie conștienți și sa prevină bolile și sarcinile ne dorite iar noi trecem cu vederea și ne considerăm învingători spunând ca supraviețuim in privința lipsei de educație sexuala și vedem mâmici la numai 14 ani fără voia lor fiindcă nu au fost educați învățat nimic absolut nimic în privința asta