| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca doar fricosii se imita intre ei,ion il imita pe gigi becali pentru ca ii este frica sa se sprijine singur,se simte injosit,trist,neajutorat,merge pe calea lui gigi becali pentru ca acea cale este sigura, va fi respectat de oameni si nu va primi insulte.Eu unul prefer sa fiu insultat si sa sufar decat sa imi pun masti false,si asta e marea mea problema,in trecut m-am supus oamenilor,le-am zambit fals,prin interior eram trist dar eu credeam ca daca ii respect voi fi mai vesel,si nu deveneam vesel,deveneam tot mai fals,de cate ori simteam neputinta imitam pe cineva,si inca ma mai urmareste trecutul,inca mai joc teatru chiar si in singuratate,ma cred uneori director,ma cred profesor,ma cred altcineva,ma cred john cena,ma cred de multe ori altcineva,actori de filme,cantareti, samd..nu am curajul sa fiu eu insumi,si mi-e frica sa mor altcineva,mi-e frica sa mor cu fata altuia si cu corpul altuia,acum de cate ori ma simt neputincios ma uit nervos la oameni,nu am nevoie sa cersesc caracterul nimanui,nu vreau sa surprind pe nimeni cu cine nu sunt,sunt un strain pe lume,chiar si in familie am devenit strain,nu vorbesc cu oamenii de dragul de a socializa, de ce as scoate din plictiseala sau din teama de singuratate pe gura cuvinte ce inima nu simte? De ce as socializa cu o persoana vorbe ce le-am auzit la TV? Tie ti-e greu sa fi tu insuti printre oameni? Respecti bunele maniere? Joci teatru in societate? Te comporti printre oameni ca si cum cineva ti-ar face poze si tu trebuie sa iei pozitii false pe care nu le simti?

3 răspunsuri:
| AdrianVoicu a răspuns:

Asa si este, ai mare dreptate, eu te sustin! #miacursolacrimadinchilotii

| syd2 a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Tu ai citit tot?

| AdrianVoicu a răspuns (pentru syd2):

Fii seriors, cine mai citeste intrebarile lui chiftelutacrocanta pana la capat laughing