| Elybcr66 a întrebat:

Eu cred ca limba romana ar trebui să dispară și limba oficiala a României să fie engleza, oricum o sa ajungem o țară de imigranți, și femeile românce vor face copii cu tați străini, deci mai bine să dispărem barbati romani acum, corect?

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Limba este o entitate vie.

| Freya1 a răspuns:

Ce trebuie are limba cu femeile ce se căsătoresc cu persoane din alta tara?
Indiferent cum e tara ia va rămâne aici, nu dispare și strămoși noștri s-au luptat pentru tot ce avem inclusiv limba.
Ce te frământă de fapt de pui aceasta întrebare?

| Elybcr66 explică (pentru Freya1):

Inainte erau alte vremuri, strămoșii noștri au luptat ca să ne păstrăm tara. Dar în ziua de azi cine va lupta pentru țară, majoritatea nu știu cum sa facă sa plece. Când a început războiul din Ucraina apărea un sondaj cu câți barbati ar rămâne sa lupte pentru țară dacă ar fi un război in România, mai mult de 60% vroiau sa plece, și câți s-au înghesuit la pașapoarte ca să plece cât mai departe, deci despre ce vorbim?

| Freya1 a răspuns (pentru Elybcr66):

Nu mai sunt oameni asa patrioti, plus nevoia de bani e mai mare pentru ei decât dorinta de a face ceva pentru tara.Ca sa nu mai spunem ca o parte din o anumita generație, mai de graba fuge de orce responsabilitate decât sa o înfrunte.Asa ne-am obișnuit.
Dacă nu avem un job ce sa ne placa, ne ajuta mama și tata ca doar nu ne lasă pe drum.
Dacă iubita mea rămâne gravida și eu nu vreau copilul,"îl creste ea cu masa ca doar nu sunt eu prost sa îmi închid viata" și multe alte exemple din ziua de azi.
Dar nu ar trebui sa ne facă niște uscaturi sa renunțăm la limba noastră, sau la nația noastră.

| suntserios a răspuns (pentru Elybcr66):

Ar trebui sa te întrebi ce le oferă tara asta că sa nu plece 60% in locuri foarte apropiate care oferă mult mai mult chiar străinilor decât o face România propriilor cetățeni.

| Holiday a răspuns:

Nu strainii sunt de vina ca n-ai tu acces la femei.

| Elybcr66 explică (pentru Holiday):

Nu ai înțeles ce am vrut să zic, nu asta am vrut sa transmit, dar în fine.

| EcceHomo a răspuns (pentru Elybcr66):

Tânărul acesta a vrut să spună că a observat că, în dansul împerecherii, cel mai mult contează limba, iar românii, din studiile făcute de el, nu se prea descurcă.
Să facem și noi niște studii... happy

| Hammurabi a răspuns:

Păi dispari, dacă asta vrei.
Cine te oprește?

| Elybcr66 explică (pentru Hammurabi):

Vreau sa te iau cu mine BWAHAHAHA☠️?

| J0B0MAT a răspuns:

Da, unii bărbați români ar trebui să dispară. Gen tu.

| CostinAlamariu a răspuns:

N-o să câștigi oamenii de partea cu ironie. Pune jos pastilele negre că nu-i totul așa de gri cum crezi. Când o sa fie timpul o sa se găsească cine sa lupte pentru țară.

| Elybcr66 explică (pentru CostinAlamariu):

Vreau sa îți câștig ție inima dragul meu.

| LordCristobal a răspuns:

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia asta dar este o parere eronata.
Spre deosebire de vest-europeni romanii sunt mai familistii si intemeiaza familii la varste decente.
Asa ca daca rata de natalitate se mentine pe in trend ascendent nu dispar nici barbatii romani si nici limba romana nu o sa dispara.
Cat despre femei, sunt destule fete din Romania care sunt innebunite dupa flacaii nostri din Romania.
Si de ce sa disparem noi ca barbati cand putem sa avem grija de tara noastra?
Cand ai de a face cu o problema e bine sa mergi inainte nu inapoi.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Corect, jos cu ROMANIA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu sunt de acord cu ce zici, iti fau dreptate, asta e viitorul tarii.
Tinerii vorbesc o romana amestecata cu engleza iar femeile se combina cu tot mai multi straini.

| cristimacheama a răspuns:

Doamne feri ce gândire au unii...