| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca natura si existenta a vrut ca noi sa umblam desculti,oamenii,societatea, orasul a vrut ca noi sa umblam incaltati.Cred ca omul care umbla descult umbla in natura si omul care umbla incaltat umbla in oras,in sat,in tara,numai nu in natura, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cei drept asa am mers mult timp desculti si e sanatos, dar ai grija la sticla plus tot felul de gunaoie, atunci erau alte vremuri, recomandat sunt sandalele mult mai sanatoase

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce nu umbli tu desculț? Poate faci și o vizită prin locurile unde nu a prea călcat omul, desculț și dacă te mai întorci ne spui cum a fost.

| 393Dan a răspuns:

Sa le spui eschimosilor de descult in natura. Mai mult ca atat in natura sunt tot felul de serpi, soparle, scorpioni, ghimpi, etc de aceea inca din antichitate sau probabil chiar din perioada preistorica a fost inventata incaltamintea. Nu-i ceva doar caracteristic oraselor.

| Torra01 a răspuns:

Eu consider ca am fost pusi aici, nu pentru a alege neaparat, ci pentru a invata cum sa respectam alegerea noastra, sa invatam ca orice am alege trebuie sa respectam radacinile noastre.Chiar daca merbem incaltati in natura si chiar daca stricam natura, sa o reparam fara a fii presati de altcinsva...lucru ce mentalitatea majoritatii oamenilor nu face.Eu insa cred ca asta e motivul nostru, sa invatam ce e bine si ce e rau si chiar daca facem rau, sa reparam cu responsabilitate, nu sa ne intoarcem privirea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.Chiar si oamenii ce umbla desculti fac greseli, dar ei sunt obisnuiti cu ideea de a repara ce au stricat.In timp ce oamenii ce umbla incaltati nu prezinta toti aceasta idee.