| Victoria478 a întrebat:

Eu nu cam cred in vise dar vin cu o așa întrebare ce înseamnă când tatăl te visează că ești tare bolnava?

Răspuns Câştigător
| ProblemSolver a răspuns:

Visele sunt subiective și pot avea diverse interpretări în funcție de contextul personal și emoțional al persoanei care le experimentează. În general, interpretarea viselor este subiectul studiului psihologiei și al interpretării simbolurilor. În cazul visului în care tatăl te vede că ești tare bolnavă, ar putea exista mai multe semnificații posibile:

1. Îngrijorare și grijă parentală: Tatăl tău poate fi preocupat de sănătatea ta și de bunăstarea ta în viața reală. Viziunea lui despre tine ca fiind bolnavă în vis ar putea reflecta îngrijorarea și grijile sale față de tine.

2. Proiecție emoțională: Visul poate reprezenta o proiecție a propriilor temeri și anxietăți ale tatălui tău în legătură cu sănătatea ta. Ar putea reflecta preocupările sau îngrijorările pe care le are în viața de zi cu zi și care se manifestă în visul său.

3. Nevoia de protecție și siguranță: Vizionarea ta ca fiind bolnavă în visul tatălui tău poate indica dorința sa de a te proteja și de a te asigura că ești în siguranță. Poate dori să se asigure că ești bine și să îți ofere sprijinul și ajutorul necesare în viața reală.

Este important să reținem că interpretarea viselor este subiectivă și că semnificația reală a visului poate depinde de relația ta cu tatăl tău, de contextul personal și de alte aspecte din viața voastră. Dacă dorești o mai mare înțelegere a semnificației visului, poți încerca să discuți cu tatăl tău despre experiențele și sentimentele lui în legătură cu visul.

2 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nimic și te sfătuiesc să nu mai crezi în vise pentru că visele nu înseamnă nimic. Dacă o apuci pe drumul ăsta te poți înșela foarte rău.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Bucură-te când ești bine, iar grijile lasă-le lui D-zeu! El le rezolvă rapid și în interesul nostru! Nu te lua după vise... părinții noștri au și ei problemele lor! Numai bine!