| anonima4all a întrebat:

Eu nu inteleg ceva..cum un doctor isi poate da seama daca o fata mai e virgina?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Asta este meseria lui, fata nu are himenul perforat si sunt mai multe chestii de explicat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La intrarea in vagin este o membrana, numita himen care are un mic orificiu prin care se scurge sangele emnstrual si secretiile normale vaginale. La primul contact sexual, cu sau fara durere, cu sau fara sangerare, aceasta membrana fie se rupe de tot, fie se crapa putin intr-o anumita zona. Respectiva zona se vede perfect la examenul ginecologic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E foarte simplu de aflat, ti-a explicat Brigaela exact.

cami
| cami a răspuns:

Poi. o controleaza laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca sa fii sigura, cauta si intr-o carte de anatomie, si mai uita-te la tine cum esti alcatuita, ajutandu-te de o oglinda - asa recomanda specialistii! - si vazand si numarand: >>> 1, 2 mari, 1, 2 mici, membrana, sau franjuri, zmeurica fermecata, muntele lui Venus, etc...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

La fel cum un mecanic auto depisteaza defectiunea la masina. Asta e meseria lui: baga doua degete, le miroase si afla rezultatullaughing

| dulshe a răspuns:

Din multe lucruri

| carmenzo a răspuns:

Pai doar se uita inauntru si isi da seama plus un consult ginecologic complet te poate ajuta!