| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu inteleg de ce ies oamenii in strada si striga jos Basescu sau guvernul, astea de ies in strada nu au habar de ce se intampla in tara, sa zicem ca maine il dau jos pe Basescu, cine vine in locul lui,? Si daca vine cineva, credeti ca va fi mai bine? va fi mai rau decat este acum, noi stam chiar bine pe langa multe tzari din europa, cand va fi alta conducere a tzarii, si va mai rau decat pana acum? ce vor mai zice?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Dennys, trăieşti în România doar, crezi că se mai gândeşte cineva la consecinţe? Tot aşa a fost şi la revoluţie când au dat jos comuniştii iar în harababura generală sau instalat urmaşii lor. Inteligent şi interesant, nu?