| Anonimm30 a întrebat:

Eu nu pot accepta faptul ca sunt urat, exista persoane care arata perfect si eu nu. Nicio fata nu vorbeste cu mine din cauza ca sunt urat. In afara de persoanele de peste 30 de ani. Si daca pe la 25 de ani o sa arat ca un monstru? Mie in lumea asta imi place doar frumusetea, nu-mi pasa daca am suflet bun sau rau. Am vazut o persoana foarte urata pe o retea de socializare si atunci inteleg de ce nu vorbeste nici una cu mine sad

Am 19 ani

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu gasesti una, ai de ales asta https://www.youtube.com/watch?v=-DvYxmkea_U nu dispera, nu are rost sa intri in panica, de aia exista oameni de stinta sa produca automatizare, prostituatele raman fara clienti si robotii le i-a locul

| Mosotti a răspuns:

Pai treaba sta asa:

Daca intr-adevar piata adica femeile nu se uita la tine, nu atragi, va trebui sa te obisnuiesti cu asta, nu ai ce face.
Nu vei arata ca un monstru, dar tiparul figurii se va pastra si vei avea cam acelasi nivel de atractivitate sau neatractivitate.

Normal ca-ti place frumusetea, ca sti ca asta e cheia intr-o relatie, daca nu ai fizic atractiv nici cat de cat si nu te baga nici una in seama, degeaba ai suflet bun, ca nu le intereseaza.
Deci bine ai gandit.
Din contra, multi baieti frumusei cu caracter prost sunt f placuti!

Daca erai atractiv se vedea din liceu ca multe fete te vanau, te bagau in seama, simteai imediat.

Dar daca te plac alea de peste 30 ani inseamna ca nu esti asa de neatractiv, mare atentie!
Sunt destule femei de peste 30 ani misto, ai putea face pentru inceput o rel cu una din alea daca te place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste machiaje. La fete este foarte eficient happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uită cele peste 30 de ani la tine, nu pentru că sunt ești urat, o data cu vârstă au mai multă înțelepciune, nu mai sunt atât de superficiale că astealalte de vârstele mijlocii și tinerele(unele sunt atât de proaste încât fac sex cu tipi frumoși când sunt tinere, își aleg partenerii in funcție de cum se simt, nu cat îl duce capul) iar după 30 de ani își fac familie, oricum eu nu vad ce ai putea vorbi cu o fata de vârsta ta, sau mai mică, sunt unele ce chiar sunt inteligentete dar cu foarte puține ai avea ce vorbi și să ai și ce învață de la ele, in afara de o fata drăguță si eventual ce au între picioare nu au nimic de oferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există persoane care arată perfect, deci premisa ta e greșită.

Apoi. TU cum crezi că ești? Crezi că ești urât doar pentru că nimeni nu vorbește cu tine? Dacă cel mai frumos om de pe pământ se călugărește și nu mai vorbeste nimeni cu el, înseamnă că e urât?

Ai nevoie de multe calități pe lângă frumusețe ca să ai pic de valoare în ochii cuiva. Sunt destui oameni de nimic frumoși.

| Anonimm30 explică (pentru anonim_4396):

Exista oameni care arata perfect, de exemplu coreenii cantareti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimm30):

Poate pentru unii acela nu este idealul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt f multi oameni de nimic frumosi care-s f placuti de femei! Fizicu e proba eliminatorie.
Ca nu ajunge pentru o rel serioasa, e altceva, dar macar de distractie au parte.
Aia neatractivi deloc cu suflet bun, n-au nici o sansa, decat maxim sa fie tinuti de interes de una.

Nu trebuie sa aratam perfect, dar sa fim cat de cat atractivi.

Am avut si aici caz, baiatu se mira ca pe el cu suflet mai bun nu l-a placut una, si s-a dus la altul arogant si nasol, si a zis si el ca...ala arata mai bine, asa ca aia e.
Deci hai sa nu ne mai amagim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Acei "bad boys" despre care tot vorbești că sunt aroganți și duri dar plăcuți de fete, reprezintă atracție pentru ele doar la început, dat fiind faptul că acele fete, cel mai adesea adolescente, nu au experiență cu băieții și le impresionează un așa zis macho din acesta. Stau un timp cu el, până sunt dezgustate de caracterul lui, apoi tot un băiat cuminte, sufletist și responsabil își aleg.
Am cunoscut multe fete, în special colege de liceu care erau atrase de către un macho man din ăsta cu figură masculină dar după aceea multe s-au maturizat și ziceau: "Ce toantă am putut fi că m-am uitat la ăla" sau "O fi el frumos dar e gol pe dinăuntru".
Încă un lucru: nu mai pune toate femeile în aceași oală, afirmând că toate vrem figuri masculine și macho mani, că nu e chiar așa. Mie una chiar îmi displac figurile agresive la bărbați, acei indivizi nu-mi inspiră încredere sau bunătate.
Mai documentează-te că nu e chiar așa cum afirmi tu.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut diferentele de la operatii dar din rahat nu prea faci bici, la barbati mai ales, dar si la femei, te lasa soarta cumva, pai aia e teapan si natural si ca lumea, restul e carpeala.

Pai ce am zis eu? Ca exista si exceptii care nu sunt asa, nu am zis ca toate, insa majoritatea.
Insa ideea este ca figura misto face intrarea, ca dupa aia e rau sau bun, se va vedea, poate e okey si ramane cu el.
Insa ceilalti care nu ar fi atractivi deloc, nu au intrarea, cam aici e aici, adica nu mai ajunga sa il cunoasca sa vada daca e bun sau rau.

Ca pe la 30 ani poate (acele unele care sunt altfel) aleg unu bun dar neatractiv, e altceva, este corect. Sunt si femei asa, insa sa stii ca femeile de note mari, nu vor alege asa din pacate.
O sa aleaga unu cat de cat atractiv, asta da, nu neaparat macho, ca macho e extrema.

De ex pe prietenu meu nu il place mai nici una, desi e f okey ca om, are bani, are masina de 20 de mii de euro, casa lui, n-are datorii, job stabul si bun si care se cauta oricand, are in jur de 10000 lei bani in mana.
Dupa cum mi s-a zis "NU ma atrage deloc asta, are mutra de tocilar din ala, sa se duca tare cu banii lui, vreau sa-mi placa cat de cat, vreau sa simt, sa iubesc". Ca eu i-am prezentat calitatile lui.
Si femei intre 28-40 ani, ca de mult cauta el relatie serioasa, el vrea asta.
Tu iti dai seama? Are acum 42 si cauta de pe la 30, deci in 12 ani cate a cunoscut? Se cam generalizeaza.

Si mda, n-a dat de exceptiile de care zici, asta e altceva, care n-ar alege si dupa fizic prima data.

Ca si eu i-am facut lipeala cu una sau alta de care stiam, pe langa ce a intalnit el la single bell acolo zeci de femei la intalnirile live.
Piata zice ca e sub medie, a tras cartea neagra la loteria vietii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Parcă ziceai că acest prieten al tău de 42 este alfa și că multe femei roiesc în jurul lui încă din liceu, și că face furori și acum, la 42 de ani. Acum te contrezi și spui că femeile nu îl găsesc și nici nu l-au considerat atractiv.
Până la urmă cum e de fapt?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am trei prieteni, unu de 42 tocilar neatractiv deloc ala programatorul fost coleg de liceu, ala alfa tot de 42 ani care rupe la femei care e agent de vanzari vecin de bloc de mic, si altul e 56 ani care e inginer pe care l-am cunoscut la psiholog.
Am zis de multe ori de primii doi.

Ala de 42 n-are sal decat de 2500, are datorii, nu are masina, n-are facultate, dar n-a contat pentru femei, e insurat cu una cu doua facultati.
Regreti cand te-ai cuplat cu unu frumos daca e nesimtit, dar daca nu e? Nu ai ce regreta.

| AlexValentinn a răspuns:

Esti troll sau ce? Ca sunt foarte multi pe aici. Si daca esti urat ce, ca sa atragi o fata nu conteaza numai frumusetea, frumusetea este esentiala pentru fete cand au varsta de 12-16 ani, daca sunt mai mari frumusetea nu mai conteaza asa mult ( nu zic ca nu conteaza deloc), conteaza alte chestii cum ar fi ce atmosfera creezi cand esti in prezenta ei, daca poti sa porti conversatii interesante, stima de sine sa fie crescuta ca asa ii poti oferi si ei o incredere, ce planuri de viitor ai, ce fel de anturaje ai ( nu ma refer anturaje de smardoi, ci de oameni seriosi), daca viitoru cu tine suna promitator sau nu, daca esti interesant sau plictisitor, daca te aranjezi sau nu. sunt multe alte chestii care sunt mai importante decat frumusetea iar daca tu nu esti bun la capitolu frumusete ( desi si acesta poti sa il schimbi, te duci la sala sa iti lucrezi corpu, doar la fata nu ai ce face ), iesi in evidenta cu calitatile tale si nu te mai focusa asa pe fete ca nu se uita la tine, si daca nu se uita ce, in caz ca s-ar uita ce ai rezolva, ai avea o relatie? Sa stii ca relatia nu este numai flori si miere, trebuie sa faci multe chestii care poate nu iti convin sa mentii o relatie, sa depui efort sa o mentii si etc. Cand o sa fii pregatit de o relatie, o sa ai cu siguranta parte de ea.

| Mosotti a răspuns (pentru AlexValentinn):

Nu e troll, e asa cum zice, multi au problema asta.

| Whitesnake99 a răspuns:

Si ce e asa greu? Fa-te mai frumos laughing Ce vii si ne freci pe noi la cap? E 2021, exista operatii estetice? N-ai bani? Munceste si strange. Easy peasy.

| Mosotti a răspuns (pentru Whitesnake99):

Nu poate sa se faca mai frumos! Figura aia e figura.
Are voie sa vina sa spuna problema, daca te simti frecat la cap, nu raspunde, e f simplu.
Iar sa-si sluteasca figura, nu e o solutie ca tot nu ar fi bine.

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Mosotti):

Ba poate da nu stii tu. laughing Asta e diferenta dintre o mentalitate de secol 20 si una de secol 21. Aia de secol.20 au ramas tot blocati in trecut cu ce auzeau de la batranii lor.

| Mosotti a răspuns (pentru Whitesnake99):

Ce poate? Genetica omului a ramas aceiasi, legile atractiei raman aceleasi.
Asta daca e cum zice, ca mai e un caz si ieri aici cam la fel, a dat poza si nu arata deloc cum zice ca e urat.
Dar eu am luat-o ca e cum zice cel de aici, asta e.

Daca femeile nu-l baga in seama ca zice el ca nu e atractiv, asa o fi.
Ce sa zic?
Dar oricum aspiratia la perfectiune e absurda, asta clar.

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Mosotti):

Mewing - schimba structura osoasa a fetei
Barba - Minoxidil/Implant
Skincare routine
Rinoplastie pentru nas
Dinti - Fatete/coroane
lentile de contact in loc de ochelari
Plus multe alte operatii. Repet. N-are bani? Sa stranga. Daca se plange pe aici ca e urat, nu o sa fie maine magic frumos ca Brad Pitt cand se uita in oglinda. Geneticul nu mai inseamma nimic, e 2021 trezirea! Cu suficienti bani poti arata ca orice actor de la Hollywood!

| Mosotti a răspuns (pentru Whitesnake99):

Doamne fereste sa faca ce zici tu, pentru ce? Si daca ar fi urat ce? Merita sa-si cioparteasca figura pentru atat?