| anonim_4396 a întrebat:

Eu și încă 4 prieteni am dormit la iubitul meu(3 fete, 2 băieți în total) și de 2 zile sunt răcită, nu rău dar am nasul foarte înfundat si sunt răgușita, bun, din acest motiv respir greu și când ne-am pus la somn nu prea puteam sa respir și îmi era cald, va dați seama că nu riscam sa dorm cu gura deschisa pentru ca știți și voi cum e când dormiți cu prietenii, poate se trezesc înaintea ta și urmează pozele, în fine, înțelegi voi și încercam pe cât de mult se poate sa nu respir de zici ca e uragan chiar dacă simțeam ca nu mai aveam aer laughing

Adormisem și știți momentul ala când voi ați adormit dar nu visați nimic și auziți tot din jurul vostru fără sa va treziti? Asa eram eu, deci auzeam cum cineva dormea destul de zgomotos și dintr-o data m-am trezit și am văzut ca atunci se ridicase și iubitul meu în fund și mi-a zis "nu mai respira asa ciudat" în momentul ala m-am simțit de tot rahatul și nici acum nu știu dacă respiratul ala pe care îl auzeam când dormeam era al meu, sper ca nu dar am impresia ca am respirat ca o scroafa când dormeam. Nici el nu doarme prea liniștit adică uneori începe sa sforăie doar ca mna, e băiat și parca la băieți nu e asa ciudat când sforăie față de fetele care sforăie. Acum mi-e cam rușine în caz ca sforaiam sau ceva... Ar trebui sa consider acest moment unul jenant? :/

Si la modul zgomotos adică chiar se auzea destul de ciudat și încă sper enorm de mult ca nu eu respiram așa

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai rau e sa stranuti ca o catea cum facea profesoara de istorie cand eram mic

evenso
| evenso a răspuns:

Daca ai fost racita ai o scuza, in rest cine te iubeste te iubeste si sforaindhappy

| Floridori a răspuns:

Mor cand va aud ca "la baieiti e ok cutare lucru dar la fete nu".Pai de ce nu? Nu tot oameni suntem cu totii, nu functionam pe aceleasi principii de baza sau mergem pe ideea ca "fetele nu merg la baie"?

Nu ar trebui sa consideri ca a fost un moment jenant. Daca ai avea apneea somnului, atunci ar fi o problema medicala care ar trebui tratata.Dar daca este doar ocazional atunci cand esti foarte obosita sau dormi cu fata in sus ori cum ai spus tu, ca ai nasul infundat, atunci nu e nimic in neregula nici din punct de vedere medical si cu atat mai putin ar trebui sa fie ceva ciudat pentru iubitul tau si mai ales sa iti mai atraga si atentia.
Adica tu cand te vei casatori vei dormi cu spaima ca, daca vei sforai sau vei respira mai greoi la un moment dat peste noapte?
Astea sunt lucruri naturale si involuntare pe care le facem toti si nu inteleg revolta, mai ales din partea baietilor, ca fetele fac anumite lucruri pe care ei considera ca este in regula sa le faca.

Cand eram la facultate, aveam o colega care isi facuse un iubit.Acesta lucra la un fast-food si mergea la o alta facultate in cadrul aceleasi universitati.La inceput, totul era ok intre ei.Totul a fost frumos aproape 2 ani de zile, timp in care se intalneau ocazional dar nu prea aveau posibilitatea sa doarma impreuna pentru ca el locuia cu parintii intr-un apartament iar ea mai avea inca 3 colege de apartament.
Intr-un sfarsit de saptamana, parintii tipului au plecat din oras iar el a profitat si a chemat-o sa petreaca cu el o noapte.Cand a plecat de la munca, a luat ceva mancare de la fast-food, a luat-o pe ea si au mers impreuna acasa. Bucurie mare pe ei! Ajunsi acasa, au mancat ce adusese el, iar fata, pentru ca obisnuia sa manance mai light, a simtit nevoia sa mearga la baie.I-a spus ca vrea sa mearga la baie si apoi sa faca si un dus pentru a se face confortabila.Totul ok.Ea a mers la baie, el a vrut sa ii faca o surpriza si crezand ca a intrat direct in dus, a intrat si el si a vazut ca fata statea pe WC.
A terminat orice relatie cu ea din clipa aia pentru simplul fapt ca el nu putea accepta ca femeile fac asa ceva si ca i se parea scarbos ca femeile sa meraga la baie!
Ti-am povestit asta pentru ca tu sa vezi ca eu stiu ca exista fel de fel de oameni, dar nu cred ca ar trebui nici sa te simti jenata si nici sa crezi ca o fata nu are voie sa faca un lucru natural si mai ales involuntar.
Ar trebui sa te simti confortabil in prezenta persoanei iubite, nu sa stai ca pe ghimpi si in mana cu o lista de lucruri pe care nu ar trebui sa le faci in preajma lui.
Poate ar trebui sa il inregistrezi pe el intr-o noapte si sa ii arati a doua zi pentru ca el poate crede ca doarme suav ca un ingeraswinking

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da e puțin neplăcut, dar având în vedere că erați între prieteni per total e ceva mai degrabă amuzant decât jenant, de care în cel mai rău caz să vă aduceți aminte râzând peste ani.