| alexandruMD a întrebat:

Eu vorbesc prostii si nu stiu cum sa ma dezvat de ele.

3 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Dezvatatul vine odata cu maturizarea. O sa gandesti altfel, o sa-ti dai seama ce e bine sa spui si ce nu si o sa te poti abtine sa nu le mai spui.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Încerci să te auto-educi. Când realizezi că ai spus ceva urât, dă-ti peste gură și încearcă să nu mai spui data viitoare. Uneori este de ajutor să pui pe cineva să-ti facă observație când spui prostii, fiindcă de multe ori poate nu realizezi ce zici, dar persoana de lângă tine te aude întotdeauna.

| rox2610ana a răspuns:

ABTINE-TE!
Calculeaza-ti cuvintele inainte de a le spune si nu mai spune prostii. Ai sa te dezveti pana la urma.