| TheBestLife a întrebat:

Exercitiile fizice ( cardio si cele pentru abdomen) reduc balonarea? (am fost la medicul de familie si mi-a prescris o dieta asa ca raspunde-ti scurt si clar la tema ) Multumesc!
Funda!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu au legatura, dar prin ele accelerezi arderea grasimilor.

| pietrean a răspuns:

Nu,dar orice exercitiu este SANATOS! Balonarea o poti evita mancand cereale integrale cu iaurt degresat, fructele sa nu le manaci imediat dupa masa sau seara inainte de culcare, bea ceaiuri 1-2l,evita fainoasele, painea alba, bea infuzie de ceai verde 1-2 cani 200gr/zi,dar nu seara(are cofeina),mananca gratar sau carne fiarta de pui cu salate,cu legumefierte sau coapte dar nu cu cartof, daca vrei cartof doar copt sau fiert in coaja, cate putin, cu usturoi pisat. Evita:varza, brocoli.Si vezi si tu ce mai gasesti pe GOOGLE, ce baloneaza sau in ce combinatii.