| goldenbullet a întrebat:

Exista anul acesta ceva tabere/intalniri de adolescenti/adulti unde pot sa cunosc persoane noi sau sa imi fac prieteni? Am momente cand ma simt singur si vreau sa ies, dar nu am cu cine sau cel putin sa mai vorbesc cu cineva

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca se vor face, dar este inca foarte devreme.
Intreaba diriginta sau directorul scolii, ce tabere se organizeaza la voi in scoala si unde, ca sa puteti din timp sa luati aprobarile necesare, acum am inteles ca trebueisc aprobari d ela conciliul parintilor samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma tot intreb, dar la scoala unde esti acum, nu cumva sunt sute de elevi?
Chiar nu ai gasit in scoala aceia 1-2 baieti cu care sa te imprietenesti?

Nu recomand adultii, ca nu ai de ce te amesteca cu ei, ca aia au voie sa mearga in cluburi, in discoteci, in crasme, ori tu ca minor nu ai voie.

| goldenbullet explică (pentru Violleta2022):

Pai sunt adult laughing Problema este ca sunt plecat din tara si de fiecare data cand ma intorc in Romania stau in casa ca nu am cu cine sa ies

| Violleta2022 a răspuns (pentru goldenbullet):

Cauta-ti verii, vecinii, colegii si prietenii din copilarie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru goldenbullet):

Inca ceva, daca esti adult inseamna ca nu ai ce cauta in taberele pentru adolescenti, fiindca nu te incadrezi si nu poti merge cu ei in tabere si excursii scolare, unde parintii semneaza acte prin care isi incredinteaza copii minori unui profesor, care devine TUTORELE legal, pe toata perioada taberei.