| h3llangel a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep...am ajuns la concluzia ca am probleme de comunicare...si in cercul de prieteni si daca apare cineva nou. De multe ori daca ies in oras cu un prieten/prietena si cu cercul lui de prieteni pe care eu nu ii cunosc nu reusesc sa ma integrez sa port o conversatie pur si simplu patesc sa stau si sa ma uit la ei mai zic si eu 2 3 vorbe acolo dar atat. Daca de exemplu cunosc o persoana noua am ce sa vorbesc sa zicem la inceput putin pentru ca nu ne cunoastem dar intervine acest trac enervant. Patesc acest lucru si in cercul restrans de prieteni, dar cu ei sunt momente si momente. oricum incep sa ma simt destul de prost pentru ce se intampla si chiar vreau sa pot face ceva in privinta asta.
V-as ruga sa ma ajutati cu un sfat
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Da e timiditate / trac, nu ai probleme de conversatii.
Mna, trebuie sa gasesti chestii in comun pentru a purta o discutie, intreaba diverse chestii care tie iti plac si dezbate!

| zurick a răspuns:

Si eu eram asa inainte, acum am reusit sa fac o anumita schimbare...Gaseste cat mai multe lucruri in comun, orice prostie iti vine in cap spune-o

| Enki a răspuns:

Te-as sfatui sa incerci sa mergi la un psiholog si crede-ma chiar te va ajuta asta.eu stiu cum e pentru ca si eu am patit acelasi lucru si un psiholog e de mare ajutor cu asta. daca nu, incearca sa pui mai multe intrebari, sa vezi ce ai in comun cu ei.bafta!

| smutzzy a răspuns:

Esti doar putin timid, asa sunt si eu... daca nu aveti ceva in comun de discutat, incearca si a 2-a zi si tot asa. Pana la urma o sa vezi ca nu ii asa greu sa te integrezi undeva sau sa iti faci prieteni noi.

| h3llangel explică:

Da intr-adevar sunt timida...imi dau seama ca incerc...cateodata prea mult alta data poate chiar nu imi pasa happy poate sa fie si asta o cauza pentru care nu pot sa pastrez o relatie(ma refer stric la iubit)