| InYourMind a întrebat:

Exista nume (de fete/băieți) care nu va plac?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, cred ca ultimul lucru de care m-as lega ar fi un nume.

Exista insa nume care ma distreaza, dar intr-o maniera placuta ^_^

| InYourMind explică (pentru DoarBogdan):

Cum ar fi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru InYourMind):

Imi vine in minte numele unei matusi, Filoftea big grin

| InYourMind explică (pentru DoarBogdan):

E nume sfânt...

| DoarBogdan a răspuns (pentru InYourMind):

Stiu ^_^

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și încă multe! Deși, pot fi considerate frumoase de către mulți, nu înseamnă că sunt și pe gustul meu.
Ex: Pompilica, Patric(k), Leontina, Leopoldina, Denisa, Crucița, Paraschiva, Carmen, Camelia, Mariana, Corina, Elisabeta... etc
Ori, cele prea comune : Ion, Mărie, Vasile, Gheo... etc
Ori, cele preluate din telenovelele latino-americane...
Sau cele țigănești: Zambila, Curuleț, Petronela, Iasmina, Pamela, Istrate, Roberto, Napoleon, Trandafira, Argentina, Armando, Medalion, Ghizela, Stăncuţa, Rosalinda...

| InYourMind explică (pentru floresdemayo):

laughing rosalinda e tot din telenovela

| Apokales a răspuns:

Anisoara, Marioara, Viorica, Mioara, Catrina, Dodu, Doru si multe alte care nu-mi vin in minte acum, dar nu le suport nici pe cele nou aparute menite sa ofere ceva special copilului, ceva ce-l difera de ceilalti, cum ar fi: Lucas, Nicolas, Eduard, chestiile de genul asta. Iar la fete urasc combinatia asta de Ana-Maria, o aud mai mereu. "-Cum o cheama pe asta mica? -Aaa... I-am pus un nume special, Ana-Maria." straight face Si nu poti sa nu te intrebi cum le nimeresc.