| TudorFox a întrebat:

Exista fete care plac baieti din mila? Si daca da, de ce?

43 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista femei care se compromit dupa o varsta cu barbati care prezinta cat de cat un interes, ele nefiind atrase de ei fizic, stau cu ei doar din interes

| RAY a răspuns:

Acum 58 minute | AnnaBlandiana a răspuns (pentru TudorFox):
Noi fetele, nu ne alegem intotdeauna baietii frumosi, unele din noi ii preferam pe aia destepti, frumusetea fiind un bonus, care intr-o relatie serioasa, conteaza mai putin.
Cert este ca, fata aia s-a comportat frumos pentru ca este o fata inteligenta, care te-a apreciat din alt punct de vedere, nu dupa frumusetea exterioara.

aprecierea nu are legatura cu atractia fizica

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca...de proaste!
Pentru ca, din mila nu ar trebui sa stai cu nimeni, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu vei regreta fiind toatl nefericita.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca cineva ar sta de mila cu un barbat!
Poate sta din interes, dar nu din mila!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, nu poate fi mila exclusiv, ci doar o aparenta. Și eu știu o tipa care a recurs la așa ceva. Doar ca in spatele milei se ascunde o mare vulnerabilitate de ambele părți, iar băiatul aflat conștient in dezavantaj fata de ea (dpdv fizic și având probleme și de reproducere, știind ca poate fi abandonat destul de simplu) automat se face preș in fata ei, abundând de ipocrizie și orice sacrificii de teama ca nu-l va mai plăcea sau sa nu se supere, mai ales ca respectiva e o tipa răzgâiata extrem de suparacioasa. Deci uneori e și o coincidenta având in vedere nevoile fiecăruia și merge așa o perioada.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, este mila de ambele parti! laughing

| TudorFox explică (pentru Violleta2022):

Asa a spus un prieten, ca fosta colega care ma placea cand eram colegi ma placea din milalaughing) ca numai de asta putea sa ma placa cica la cum eram pe vremea aia, si slab si cocosat, fricos, vai de capul meu eramlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru TudorFox):

In spatele milei se ascund și altele, posibil știind faptul ca băieții mai dezavantajati într-o anumită privinta le vor face lor felul cum isi doresc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TudorFox):

Colegul ala al tau, ti-a spus asta din invidie si prostie, nu pentru ca ar fi declarat fata aia, asa ceva.
Apoi, sa placi pe cineva nu-ti trebuie mila, ci doar empatie!

| TudorFox explică (pentru Violleta2022):

Si a spus ca si el la un moment dat a fost placut din mila de o fata cand nu era nici el prea ok si parea suparat tot timpul si chestii din astea

| Violleta2022 a răspuns (pentru TudorFox):

Tot din prostie a spus si asta...
Nu-ti fa probleme, ca nu-l prea ajuta capul pe baiatul asta, cel putin, asa arata replicile care-i ies pe gura.

| TudorFox explică (pentru Violleta2022):

A, si am uitat sa spun ca nici nu prea eram frumos atunci cand ma placea fata aia happy De ce ma placea atunci?

| Violleta2022 a răspuns (pentru TudorFox):

Noi fetele, nu ne alegem intotdeauna baietii frumosi, unele din noi ii preferam pe aia destepti, frumusetea fiind un bonus, care intr-o relatie serioasa, conteaza mai putin.
Cert este ca, fata aia s-a comportat frumos pentru ca este o fata inteligenta, care te-a apreciat din alt punct de vedere, nu dupa frumusetea exterioara.

| Frank51 a răspuns:

Exista fete care plac din compasiune. Dar este o atractie emotionala de scurta durata.

| TudorFox explică (pentru Frank51):

Adica cam cat dureaza?

| Frank51 a răspuns (pentru TudorFox):

Foarte putin. Este doar emotional, nu e atractie fizica asadar e un fel de iubire de prieten. Ca atunci cand vezi pe strada un tip scund grasut, cu barba, cu 2 caini chiwawa dupa el, denota un tip sarac dar cu iubire fata de caini, asta atrage emotional o fata. Opusul ar fi un tip bine facut, blond, face sala, care are grija de cum arata, atrage sexual, nu emotional.

| SilentRain a răspuns:

Mila nu are nici o legatura cu atractia

| TudorFox explică (pentru SilentRain):

Si de ce se unii spun ca exista?

| RAY a răspuns (pentru TudorFox):

Ca sta cu tine din interes sau din plictiseala pana intalnesc ceva care le place

| SilentRain a răspuns (pentru TudorFox):

Pentru ca sunt idiotii
Tu ai sta cu o fata urata din mila?

| TudorFox explică (pentru SilentRain):

Pai daca ma gandesc nu as sta cu nimeni din mila

| SilentRain a răspuns:

Du-te tu in morti lu'tactu
ala care nu te-a educat bine
Rapanosule vezi ca comentez aiurea si pe langa subiect (ca si mamicuta ta )
Se pare ca pe tine te bate logica grav, nu mai fii cretin

| SilentRain a răspuns:

Mai bine asa, de cat cretin ca tine
Ce te *** pe tine grija de mentalitatea mea, din nou esti pe langa subiect
Nu ma cunosti deloc, esti de-a dreptul jalnic

| SilentRain a răspuns:

Tare prost te-a mai facut ma_ta laughing)
Suge o ceapa si calmeaza-te turbatule
N-ai inteles rostul acelei intrebari asta e fix problema ta.

| OldSoul a răspuns:

Placerea si mila se cam bat cap in cap, nu crezi?

| Sn4k3 a răspuns:

Poate care stau cu ei din mila, care-i plac din mila nu cred.

| RainmakerX a răspuns:

Nu exista placut din mila. Daca placi pe cineva atunci ori il placi, ori nu... se vede pe fata respectivului, din modul cum se comporta si vorbele lui.

Exista totusi sa stai cu cineva pe care NU il placi din mila.
De ce? Pai unora li se stinge "flacara" si refuza sa incheie relatia caci tanjesc dupa perioada de la inceput.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La modul,, aww, saracu, ce prost e, o sa ma port frumos cu el ca sigur are o viata de rahat''. Asta nu inseamna ca te place.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cei care spun ca nu, nu stiu cantecul cu vecina:
"Vecina fiind femeie miloasa, Il ia de mana, il baga'n casa,
Ii pune masa sa manance,
Ii face patul sa se culce.
Noaptea fiind frig si ger,
Se baga si ea langa el."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Doar se amagesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred. Cand vine vorba de placut singura mila care o pot simti e fata de ele, nu de baiat. Nici macar vinovata nu se poate simti o fata dapai sa fie miloasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, culmea, dar exista. Pentru ca le convine sa patronizeze ele relatiile, mai ales ca respectivul baiat se face pres in fata lor stiind ca se afla in dezavantaj (pe care-l considera totodata si norocul de pe lume). Deci da, se pot compromite cu ei macar o perioada, unele se mai plictisesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau invers (baieti care plac fete din mila) hm, sa placa din mila nu ( fiindca * a placea * inseamna o usoara atractie fata de ceva/cineva ) poate sa stea/sa fie intr-o relatie cu cineva *din mila* dar asta doar daca iti stie intentia (sentimentele) si nu vrea sa te *raneasca* prin refuz DAR asta doar daca tine FFFF muuuuult la tine ( ceea ce nu se prea intampla). ^^
Fight!

| Kerre a răspuns:

Nu cred.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ma indoiesc ca exista.

| deadhoe a răspuns:

Poate doar stau cu ei daca e din mila

| 1Marinn1111 a răspuns:

Da cred ca exista, sunt fete sufletiste care desi nu il place pe băiat nu are puterea sa il rănească.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Poate fara e urâtă dar are un caracter si un suflet care pe tine te emoționează și nu te lasa sa o ranesti. Iar cu timpul asta se poate transforma in iubire, Mai sunt oamenii care iubesc interiorul nu ambalajul.

| Sara1248 a răspuns:

Exista si baieti care plac fete din milawinking Dar nu rezulta nimic in final, doar timp pierdut

| RAY a răspuns (pentru Sara1248):

Sau stam cu voi ca sa avem cu cine face sex

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Nu.

| TudorFox explică (pentru HaneloreOlga9):

Atunci ce fete exista?

| HaneloreOlga9 a răspuns (pentru TudorFox):

Daca tu esti ala iubit din mila, exizta cu siguranta fete care nu iubesc din "mila", urmaresc ceva de la tine.