| anonim_4396 a întrebat:

Există oameni cărora le place să locuiască la bloc?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu sunt om de bloc, doar sa merg in vizita, vecinii de acolo sunt cel putin nebuni (unii). Nu se compara nimic cu viata de curte cand poti face un gratar linistit, o petrecere care sa nu deranjeze pe nimeni cand pui muzica noaptea, ai mai multa libertate stand la curte.

Imi amintesc de o intamplare cand m-am referit la vecini nebuni, eram mai multi stransi o data sa vedem un meci la cineva acasa, statea la bloc, un jeg de la etajul de deasupra a vrut sa ne arate cat de imbecil e si a venit la usa noastra, mai rastit asa aproape impunandu-ne sa oprim meciul ca il deranjeaza,, un prieten a avut un moment de bucurie la o faza si a vorbit cam tare, cel mai probabil de acolo s-a auzit. A venit la usa, vorbea cam tare la noi,, m-am dus si am discutat cu el, i-am vorbit frumos, i-am explicat ca nu mai facem galagie, ne-am scuzat, ba chiar i-am atras de fata cu el atentia acelui prieten care tipase, tot n-a vrut sa inteleaga, parca mai rau facea aproape la intimidare la adresa noastra, atunci m-am enervat si i-am inchis usa in nas, mai mult ma enervase ca aproape ne impunea sa plecam si sa lasam meciul. Ala avea chef de scandal,, si acum mi-l amintesc, un barbos si pletos cam prostalau de fel, luase oua si aruncase de la balconul lui pe al nostru, facuse varza balconul de oua, doar o minte cretina poate sa faca asa ceva, eram mai multi, puteam sa ne punem mintea cu pr0stul si sa-i facem o faza mai nasoala, dar am fost cu bun simt si am lasat-o asa, nici cu politia nu am vrut sa ne complicam, il amenda si nu invata nimic din asta, am dat o lectie de bun simt lasandu-l in pace.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, ăia care nu știu cum e să locuiești la casă.

| oglindasultanului a răspuns:

Eram obsedata candva, cand eram mai tanara.

| Anuket a răspuns:

Mie îmi place și mai trebuie să fie și alții care gândesc ca mine. Știu cum e să stai la casă cu sobă, baie la lighean, unde abia se prinde semnalul afară. Nu aș da pe nimic confortul pe care-l am la bloc. Se poate locui oriunde dacă sunt condiții, dar pentru mine acasă e în apartamentul în care locuiesc. Nu mă supără nici vecinii care mai pun muzică ori fac gălăgie dimineața sau la 11 noaptea, nici vecina care țipă la câini și face mereu scandal.