| anonim_4396 a întrebat:

Exista posibilitatea ca un barbat insurat sa se indragosteasca lulea de o alta femeie?
Si sa-si doreasca sa divorteze de prima pentru a se casatori cu a doua? Totusi are si copii cu prima femeie.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Bineinteles ca exista aceasta posibilitate. Au fost atatea si atatea cazuri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Au fost/sunt foarte multe cazuri, deci se poate.
De obicei sunt fosti 'gagicari', care se indragostesc usor si le trece repede.
Sunt cei care spun ca "viata trebuie traita".

| Mădă0611 a răspuns:

Colegu, a?
E chiar normal; oamenii nu-s monogami, mai multe partenere inseamna mai multe combinatii de material genetic, deci mai multe sanse de supravietuire a urmasilor unui individ. Stiu ca suna aiurea, dar asta e scrisa in ADN-ul nostru, in mod inconstient actionam asa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Este posibil sa fie asa sa vrea sa divorteze de sotie si sa fie cu amanta daca acea scanteie,sentiment de iubire,de tandrete au disparut si lucrurile incep sa scartaie asa este intr-o casnicie, nu toate sunt de durata, incep sa apara certuri, scandal si astea chiar daca are copii dar nu cred ca ar vrea sa se desparta de ei si prefera sa traiasca o viata dubla una cu amanta si cealalta cu sotia si copii dar mai bine ar fi daca ar divorta cand sotia afla dovada infidelitatii sotului ei, nu prea ar mai fii sanse de impacare.

| MistretulPufos a răspuns:

Da, orice e posibil

| evelinna01 a răspuns:

Da, exista. Sunt atatea cazuri, unde nici copiii pe care-i are cu sotia, nu-l impiedica pe respectiv sa divorteze si sa fuga in bratele celeilalte femei.