| anonim_4396 a întrebat:

Ce o face pe o femeie sa inceapa o aventura cu un alt barbat?
Dar cu un barbat insurat?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intr-un singur cuvant: viata.
Ce pot sa-ti spun despre viata ei, cum si-a trait ea copilaria, cum si-a facut vise si sperante in adolescenta, cum si-a intemeiat o familie crezand ca a gasit pe omul potrivit cu care sa ramana toata viata?
Vina de multe ori poate sa nu fie nici a lui, nici a ei. Pur si simplu, din cauza lucrului, obligatiilor de servici, cresterii copiilor, etc, cei doi ajung sa se indeparteze unul de altul si relatia lor sa se raceasca.
Si poate ajunge ca, odata, un alt barbat sa o priveasca pe ea cum nu a mai privit-o decat, demult, sotul ei, sa ii trezeasca emotii pe care nu le-a mai trait demult, etc...
Asta este "reteta pentru un dezastru". Si in cazul in care se incurca cu un barbat insurat este tot la fel. Doar ca in cazul asta, amandoi au acelasi fond psihic, cu sentimentul ca cei cu care s-au casatorit nu ii mai inteleg, ca nu stiu ce e in mintea lor...

| mgtow a răspuns:

E o panarama, se satura de el, e pe interes sau o bate - nu o iubeste. Alea pot fi solutiile dar si ea are vina ca nu se desparte de cel inselat, mai pe scurt oamenii care inseala sant prosti de bubuie doar nu e normal sa faca asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de situatie.Banii,poate amantul are alte calitati care o atrag pe "tradatoare"...cine stie? Ideea e ca cele care inseala ar trebui sa se desparta pur si simplu de parteneri pentru ca e deja nesimtire maxima sa le spuna "te iubesc" iubitilor oficiali sau sotilor, gandindu-se cum sa scape de ei ca trebuie sa se intalneasca cu amantii.
Asta e valabil si pentru barbati, n-ar trebui "sa lupte pe mai multe fronturi"winking

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este,valabil si pentru barbati.
dar stii ca se spune ca barbatii gandesc cu altceva si e cam adevarat, ca barbat e greu sa refuzi o "doamna" care vine la tine aproape goala si iti face avansuri, insa in fine, nu asta conteaza
dar la femei? ce o face sa inceapa o aventura cu alt barbat, si mai ales vorba ta:de ce nu se desparte? tongue

| anonim_4396 explică (pentru TheBlackAng3l):

La faza cu "barbatii gandesc cu altceva si e cam adevarat, ca barbat e greu sa refuzi o "doamna" care vine la tine aproape goala si iti face avansuri" intervine scuza aia penibila cu "sunt barbat"?!,pe mine ma lasa rece "explicatiile" astea.
Ce le face pe femei sa inceapa o aventura cu un barbat? Pai problemele din cuplu,de multe ori barbatii sunt cei care vor neaparat sa le cucereasca si n-are importanta pentru ei daca ele sunt deja "luate",iar de multe ori reusesc (bine de tot, chiar).De ce nu se despart de cei "incornorati"? Poate pentru ca nu vor sa-i raneasca, sau au copii si nu vor sa-i piarda, dar sunt motive pe care doar ele le stiu. Cert e ca ele continua sa se joace cu toti, desi n-ar trebui.
Dar cum am mai zis, asta e valabila si pentru barbati.Sunt "n" motive pentru care unii inseala si tot la fel de multe motive pentru care nu se despart de cei inselati.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Super,si ai dreptate...un raspuns perfect zic eu, asa ca iti ofer o funda pentru replica lu' Smileiwinking