| anonim_4396 a întrebat:

Exista starea de nimic? Aceea cand nu simti nimic? Nici fericire, nici tristete?
Sau are un nume?

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Moarte e numele ei.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

S-au aliniat planetele pentru Chelski? Noi am luat bataie de la descultii de Watford si voi egal cu tigrisorii acasa/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mda. Ce pot zice. E un sezon consumat.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Macar sa-i batem la ei acasa sambata,, sa le aratam cine e regele Londrei, atat imi doresc... sa rapunem sleahta albastruie!

| gemeni6226 a răspuns:

Exista atunci cand stai intins pe canapea singur-a si asculti o muzica de meditatie.Da are un nume:meditatie.In schimb simti o stare de liniste si calm din care nu ai mai dori sa iesi niciodata.

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, starea de nimic se numeste increat. Pentru mai multe detalii ai putea citi operele lui Schopenhauer.
Insa cred ca tu te referi la indiferenta.
Cand nu esti fericit, dar nici trist de ceva anume, inseamna ca acel ceva îți e indiferent. Nu simti nimic fata de situatia respectiva.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

Eu zic de starea de nimic, care e prezenta in majoritatea timpului

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu cred ca are o denumire.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nepasare.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu cred că există, poate doar atunci când te uiți în gol și nu te mai gândești la nimic.

| anonim_4396 explică (pentru FaraNumePls):

Tu esti mereu fericit sau trist?

| FaraNumePls a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| syd a răspuns:

Apatie se numeste

| suntsuper a răspuns:

Starea de "nimic" coincide cu cea de inexistenta, simplu. nici macar moartea nu e raspunsul, caci in cazul asta ne referim strict la suflet/constinta, cu care nu avem de unde sa stim ce se intampla dupa moartea biologica