| Contrast a întrebat:

Exista vreo lege care interzice sa ai caini in curtea proprie? Prietenei mele i s-a facut o plangere la politie deoarece o vecina e deranjata de latratul cainilor. Este posibil asa ceva, sa te poti adresa organelor de politie pentru un astfel de lucru: ca latra cainii vecinilor? Ce se asteapta sa se faca intr-un astfel de caz? Prietena mea doar maine merge la politie sa vorbeasca cu cei de acolo... dar in ziua de azi trebui sa-ti vinzi cainii sau sau sa-i donezi pentru nebunia unui vecin?!
Mentionez ca e vorba de...doar doi caini, nu 30.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Pasibila de un avertisment pentru tulburarea linistii publice.
Trebuie sa-i tina undeva unde sa nu deranjeze prea tare latratul!
Asta este lumea, nu ai ce face.
http://www.politiaproximitate.ro/legea_61.html
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Pasibila de un avertisment pentru tulburarea linistii publice.
Trebuie sa-i tina undeva unde sa nu deranjeze prea tare latratul!
Asta este lumea, nu ai ce face.
Pa, pa.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu este ilegal să ai câini/Este ilegal să tulburi liniştea publică/De ce nu consultaţi un avocat/Este foarte tare să ajungi la un proces pentru lătratul câinilor/Ştiu un caz în care adversara a vrut să îşi pună câinele martor la proces/Şi când a întrebat judecătorul unde este martorul, a spus că este legat de gard...laughing

| Kylexy a răspuns:

Tare faza cu martorul nu este interzis, omul in curtea lui poate sa aduca si un elefant, vecina aia e debila rau.