| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo posibilitate de a afla data exacta cand s-a nascut un individ?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, exista chiar mai multe posibiliati:
- buletin;
- certificatul de nastere;
- la primarie;
- il intrebi;
- intrebi un cunoscut al persoanei respective;
- te uiti pe Facebook thinking

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai si daca e gresit actu de identitate care il folosesti de cand erai bebelus, ce poti sa faci sa dovedesti ca nu esti tu si sa-ti dea identitatea ta? (adica faza aia cand ajungi la parintii altcuiva sa folosesti certificatu de nastere al altcuiva, ti se face buletin, te duci la scoala etc, si la maturiatte ups nu e mama ta)

| oglindasultanului a răspuns:

As vrea eu vreo tehnologie sa dovedeasca asta love struck chestia aia cu gemenii care se cearta ca cine e nascut mai devreme, se intampla doar in filme, ca dupa nastere imediat se amesteca/confunda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrie pe buletin.

| Irinelp a răspuns:

Da întrebând-ul pe individ când este născut.