| Andreeagen a întrebat:

Explicatia perfecta a politici...Cititi pana la sfarsit va rog frumoshappy

Un copil isi intreaba parintele:taticule ce-i aia politica?
Taicasu ii explica:Eu aduc banii in casa sunt FINANTELE maica'ta scoate banii ea e GUVERNUL, bunicul are grija ca totul sa fie in ordine el e SINDICATUL
Servitoarea e CLASA MUNCITORE
si toti au grija sa-ti fie bine, tu fiind POPORUl iar fratiorul tau care e in scutece e VITORUL.Copilul nu prea pricepu, dar ramase cugetand la asta.in timpul noptii, fratiorul isi facu nevoile in
scutece.Se duce sa-si cheme parintii dar maicasa dormea dusa, servitoarea il calarea pe taicasu bunicul se benocla la ei, toti erau ocupati.
Dimineata taica-su il intreba daca a inteles ce e politica Da, zice copilul
FINANTELE *** CLASA MUNCITOARE SINDICATUL ii urmareste GUVERNUL doarme nimeni nu ia in seama POPORUL iar VIITORUL e in **** pana la gat.

Scuzati limbajulbig grin dar asta e adevarul

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am mai citit undeva acest lucru. E foarte adevarat. Politica inseamna ca o minciuna primeste o panglica frumoasa si pare un adevar. Si cand se vede ca este o minciuna toti spun ca nu a existat nimic niciodata. Politica este cel mai rapid om in care un om se lecuieste de moralitatea sa.

| Cryssy a răspuns:

Cam asa e.

| criss:) a răspuns:

Da asa e. ma cam enerveaza sustinatorii politici 'infocati', dar na ce sa faci, cand auzi pe cineva ca traieste bine, cum traim noi bine? acum de ex. tatal meu a pierdut 7 mil. in total pe 2 luni si lucreaza ca plutonier major, dau concediu dinacela nu stiu cate zile la cei din pompieri, spital, si daca e un incendiu sa se duca cu 3 oameni? i-ar lua de gat pe toti. unii nu au avut ce sa puna pe masa de Craciun si politicienii nu stiu ce sa isi mai cumpere...atata sustinere pentru. ei de la noi. dar ce? ne pun ei painea pe masa? nu; ne pun sa platim taxe sa ii scoatem din criza lor care a devenit si a noastra, normal... jaleee I don't want to see

| costymaximus a răspuns:

Quod erat demonstrandum! Politica e o curva.Asta stim si noi si vad ca ne-am obisnuit cu ea.Asta inseamna ca ne place?

| Butsilee a răspuns:

E foarte frumos formulat(mie una imi place la nebunie))) si corect si adevarat si totwinking asa e...happy

| blue23 a răspuns:

BRAVO superb banculaughing ai nota 10winking