| MAYbeWORTH a întrebat:

Fa un exercitiu de imaginatie-
Esti singur-singura cu bfful tau. Sa spunem ca e o fata. Genul ala iubita de toti. Esti in oras cu ea, strazile sunt goale, adie vantul si te simti in siguranta cu ea. O iubesti chiar mai mult decat tine insati. Va stiti de ani..Inca iti aduci aminte momentul cand ai vazut-o prima data, nici nu credeai ca vei fi asa de apropiat cu ea.
La un moment te bate pe umar si iti spune ca doreste sa iti prezinte niste prieteni. Esti suparat si putin curios.
Suparat pentru ca nu mai ai intimitate cu ea si curios pentru ca, credeai ca ti-a povestit deja despre toti prietenii ei.
O urmezi la locul in care trebuie sa se vada cu prietenii ei si din departare 4 baieti bine facuti si semi inalti va intampina. Ei sunt prietenii de care iti povestea.
Unul iti da un mic pumn in umar si te ia peste picior. Dupa o clipa toti rad si prietena ta la fel.Stai si nu spui nimic.
Seara se termina si plecati acasa.
A doua zi insista sa mergi din nou cu ea.
De data asta unul din acei baieti te injura si tu ii dai o replica bine gandita. Baiatul acela sare, isi ia garda si te loveste. Incerci sa ripostezi si dai prea tare, mana ta e nefolositoare acum, ti-a amortit.
Ceilalti trei te ataca la randul lor si esti imobilizat cu, cateva lovituri. Jos, prin iarba, ii vezi. Esti lovit in fata, calcat pe gat, lovit in burta si calcat pe picioare.
Nasul incepe sa iti curga, lacrimi incep sa ti se prelinga pe obraz si dureri cum nu ai mai simtit incep sa bolboroseasca.
Gata, ai fost batut, e destul cat sa ajungi in spital, dar ei nu se opresc din lovit.Ii rogi sa nu mai dea dar nu se opresc. La un moment esti pus in genunchi in fata lor.
Si-au scos bastoanele, au planificat asta deja. Prietena ta isi pune piciorul semi acoperit la cativa centimetri de fata ta, iti spune sa il saruti si poate primesti o sansa la viata.
Faci cum ti se spune, dar de fapt a fost o ultima umilinta inainte sa fi trimis in intuneric.
Totul era planificat deja, buzunarele nu mai au telefonul si banii in ele si criminalii nu vor fi prinsi vreodata.
Inainte sa primesti lovitura care te va adormi pentru todeauna, ce vei simti pentru prietena ta? Ura? O iubesti in continuare? Nu simti nimic? Dezamagire? Dezvolta.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fac pact cu capii interlopiilor din capitala si tot ii prind. Apoi le arat eu lectie de viata laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh, se mai intampla.

| SilentRain a răspuns:

Dacă ai scris asta înseamnă că ești la terapie intensiva și scrii cu limba

Proverbul, nu îți ajunge o viata sa cunoști un om, e unul destul de bun
Nu pot iubi oamenii care îmi fac rău, ura și dezamăgire a-și simți dar probabil a-și fi prea ocupata cu durerea de coaste rupte ca să îmi mai pese

| MPersephone a răspuns:

Cine te-a ranit, iubire?

| EntertainYou a răspuns:

Nu cred ca daca te simti in pericol de moarte mai ai timp sa simti ceva fata de scorpia aia pe care o vedeai bff. Poate fi doar o dezamagire fata de tine, una care nu va mai trece nici peste ani buni.