| GabbyGabriella64 a întrebat:

Faber, castell, stabilo, schneider, staedtler, milan, pelikan, bic care textmarkere de la firmele astea sunt mai bune?
Ma intereseaza in special sa nu se imprime pe partea cealalta.
Alea pastelate cum sunt? Dau alea metalizate? Se vede pe partea cealalta a paginii cu ele?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

"să nu se imprime pe partea cealaltă" contează foarte mult suportul/hârtia/cartonul pe care le folosești, nu neapărat tipul marker-ului.

| GabbyGabriella64 explică (pentru Hammurabi):

Eu vreau sa folosesc pe carti si manuale si ii mai auzeam pe altii ca mai spuneau de anumite markere ca le plac din cauza ca nu se imprima pe partea cealalta in timp ce cu altele pateau astea pe aceeasi hartie

| Hammurabi a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Atunci va trebui să eviți markerele pe bază de alcool și să folosești doar markere pe bază de vopsea.

| Cristian86 a răspuns:

Faber castell, culoare galbenă folosesc pentru cărți și e destul de bun. Nu se imprimă pe partea cealaltă!