| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor!
Am o prietena care are ciuperca la picior, dar nu vrea sa mearga la doctor.Considerati ca produsele pentru picioare de la avon sunt folositoare?(care din ele, vreau fotografia produsului)
Fundaa...

Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Explica-i prietenei tale ca exista diferente intre cremele cosmetice si cremele medicale. In plus, nu poate sa stie daca afectiunea ei este provocata de o ciuperca, lichen plan sau poate fi o banala alergie. Nu este o rusine sa mergi la medic! Acesta poate depista problemele inainte ca ele sa devina grave si o poate indruma catre un tratament corect! Multa sanatate!

1 răspuns:
| backback a răspuns:

Nu poti sa scapi de ciuperci decat daca stii exact ce este. Cremele din comert rezolva doar cele mai comune dintre ciuperci si in cazul multora risti ca pielea sa devina sensibila si sa-ti apara altceva. Mergi la un dermatolog care iti va face o analiza a pielii si va descoperi exact ce ai. Dupa aceeai, vei primi reteta (care de obicei este un medicament special facut pentru problema ta). Nu-ti fie rusine sa mergi la medic.