| 18Marius a întrebat:

Fetelor cand ati auzi intrebarea Baieti stiu mai bine fotbal decat fete ce ati face? eu ma insel...

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de experienta, stiu fete mult mai bune ca baieti, fetele pot indura multa suferinta fizica

| T0T a răspuns:

În general băieții sunt sportivi mai buni deoarece îi ajută mai mult condiția fizică.

| RainmakerX a răspuns:

Sincer, mie asta nu mi se pare altceva decat o generalizare un pic cam proasta.

Daca se antreneaza ...si fetele pot lejer sa bata baietii la aproape orice sport.

Se produc aceste generalizari intrucat de cele mai multe ori acesta este adevarul.
Cum vine asta? Pai la mine la scoala de exemplu...la fotbal bat mereu baietii pe cand la volei bat de cele mai multe ori fetele.
De ce e asta? Pai fetele se antreneaza mult la volei iar baietii la fotbal.

Deci...parerea mea este ca nu conteaza daca esti baiat sau fata... daca esti antrenat atunci faci fata, daca nu atunci poti sa-ti iei bataie de la oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, baietii stiu mai bine fotbal decat fetele. Nu as face nimic. happy
Este cam ciudat cand ma uit la un meci de fotbal in care jucatorii sa fie fete.
Cel putin asa mi se pare straight face

| addda2a a răspuns:

Unele fete chiar stiu mai bine fotbal decat baietii. Unele fac orice ca sa arate asta.Priveste filmul She's the man si vei intelege.Si eu ma insel:*