| DracuIa a întrebat:

Fetelor ziceti sincer, pe ce puneti mai mult pret:
1. Pe aspect/comportament
2. Pe modul de gandire/exprimare(vorbe)
Ce va intereseaza mai mult?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insfarsit o întrebare interesanta în era troll-ilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre cele două, punctul 2 primează, drept pentru care mă poate distruge prin ceea ce contează mai mult pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar m-am gandit mult de cand am vazut inrebarea asta la recente, si vreau sa scot in evidenta ceva. Eu cand eram minora, ma bazam pe varsta de 18 ani sa imi pot decide aspectul si comportamentul, care de cand am implinit-o sunt la fel de pedepsita, expunand mizerii pe net fara vreo sansa reala. am trecut ca uraganul pe diverse site-uri unde ma asteptam sa gasesc solutii, dar ce aveam nevoie nu era text scris. Nu incercam sa-mi fac prieteni, adevaru e ca nici mie nu-mi place de mine, nu sunt deloc satisfacuta de ceea ce fac. Sa muncesc nu puteam, din cauza lipsei de idei, de asta aveam nevoie, dar obisnuiam sa ma cert pe acelasi subiect cu straini. Iar baiatu, daca-mi place mie de el, nu e obligatia lui sa imi fie iubit sincer, fidel, sa imi transforme viata, cand el poate fi cu alta care-i convine si alege sa se distreze. Atunci da, el arata bine, si se comporta frumos cu mine, avem o relatie care se petrece doar in public. Mai sunt unii pe TPU, care se plang ca au vreo 20-25 de ani si sunt virgini, chiar m-a dus gandul ca poate si ei sunt in aceeasi situatie cu "fata rade de cat de atras este amaratul". iar el vine sa se vaite. Nu stii ce gandeste, cand vorbeste este confuz, pentru ca ai altfel de cunostinte. El poate spune ca"arati bine" din punctul lui de conveniente, asta nu inseamna ca lui ii place de tine. Deci pe vorbe nu se pune pret, actiunea conteaza care uneori te lasa sa te * singura in fata lor.

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic, nu rea sa stau cu cea mai urata persoana de pe planeta dar nici cu cea mai frumoasa.
Sa fie acceptabila la aspectul fizic si sa fie draguta cat de cat sa imi place ceva anume la acel om, cum ar fi: ochii, zambetul, parul, constructia corpului.
Conteaza si modul de gandire sa nu fie un laudaros si un mincinos, vreau o persoana draguta alaturi in care pot avea incredere.
De exemplu-am iesit odata cu un tip nu imi placea deloc cum arata dar se comporta exemplar, avea o persoanlitatea foarte puternica si o stima de sine ridicata iar acest luru m-a atras la el si apoi l-am acceptat si pentru aspectul lui fizic.

| MustarIute a răspuns:

De ce modul de gândire e diferit e separat de comportament?
Felul în care se comporta spune totul despre el.
Daca ies cu el și poartă urat cu chelnerii și așa îmi dau seama imediat cu ce om am de-a face
Degeaba e frumos daca are o bucată de creta in loc de creier.
M-ar plictisi de moarte.