| andrei123 a întrebat:

Fisa biografica e acelasi lucru cu fisa biobibliografica? Va rog spuneti-mi si mie! Pls, pls!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu sunt acelasi lucru. Fisa biografica se refera numai la datele biografie, la viata unei personalitati, iar fisa biobibliografica include o lista a lucrarilor sale prezentate pe scurt, cu referinte critice.

6 răspunsuri:
| Bebitza_3599 a răspuns:

Da si eu am avut de facut de i.l.caragiale si e acelasi lucru:*

| deejayra a răspuns:

Fisa biografica prezinta viata scriitorului(cand s-a nascut, unde a invatat etc.), pe cand fisa bibliografica arata operele pe care le-a scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar multi le iau ca fiind una si aceeasi la fel ca si mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e acelasi lucru mie profa de Limba romina mi-a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e