| lollita28 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti,va rog, diferenta dintre fisa biografica si fisa bibliografica?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Fisa biografica la evenimente din viata persoanei respective, de obicei in ordine cronologica. Cu alte cuvinte, ce evenimente ii marcheaza viata si evolutia ca individ si cand s-au intamplat.
Fisa bibliografica presupune (banuiesc ca este vorba despre un scriitor cel despre care intrebi) o lista de articole, carti, recenzii etc. (orice material literar) pe care le-a scris de-a lungul vietii, tot in ordine cronologica.

1 răspuns:
| Iulian_Marius_1987 a răspuns:

Fisa biografica contine date personale(cand te-ai nascut) si fisa bibliografica ce carti ai scris.