| anonim_4396 a întrebat:

Fiți atenți la următoarea situație:
Să zicem că în colectivul vostru de muncă vine un angajat nou. Acest angajat nou are un vibe de inocent, are și aspect copilăresc, este introvertit, rezervat, cu un aer de mister.
În acel colectiv se află alt coleg, veteran, genul acela de lider, total opus noului coleg: dominator, mândru, aprig, nu neapărat în sens pozitiv, genul căruia îi place să domine și să intimideze colegii mai slabi de înger.
Noul coleg vă spune că el vrea să-l supună pe acest veteran, că dacă va încerca să-l domine pe el, nu va reuși, din contră, va fi el cel care îl va supune și îl va domina, gen și-a găsit nașul.
Să zicem că și reușeste, ținându-i piept colegului malițios, cei doi aproape fiind la egalitate, lucru care ceilalți colegi nu au reușit până atunci, fiind intimidați de veteran.
În ciuda aparenței și vibe-ului copilăresc al noului coleg, ce ați crede despre inițiativa lui?
Ce credeți în general despre o persoană care în ciuda inocenței sufletești, vrea și poate să se "ia la trântă" cu cei puternici, nu cu cei slabi?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Ca e un om curajos, puternic si destinat pentru fapte.
Cu siguranta ca un viitor luminos il asteapta.

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Cred ca aparentele înșeala. Nu întotdeauna cei liniștiți sunt timorați sau lipsiți de putere dimpotrivă pot fi opusul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ambiție? Din toate punctele de
vedere.

Vrea să fie ca ei, vrea să se lupte cu ei, vrea să-i ajungă din urmă și chiar să-i domine și să-i bată.
O văd ambiție pură. Dar să-ți spun de unde vine, habar n-am laughing

Poate totuși în spate stă și un mic complex, deoarece el nu e ca restul ălora puternici și din durere și frustrare se naște această dorință de-ai domina pe alții mai puternici.