| poluarect a întrebat:

Flacara violeta, ce parere aveti?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este o prostie cu care ne pierdem vremea daca dispunem de ea.

| cretzufinish a răspuns:

E inca vie in inimile politicienilor laughing

| maya_7683 a răspuns:

Facara violeta? Un fel de a freca menta al parlamentarilor.In timp ce in multe institutii nu se dau salariile deoarece dilaii de la guvern nu au stabilit inca o grila de salarizare, in timp de mii de romani mor de foame si ingheata de frig, in timp ce tara misuna de someri, spitalele sunt un dezastru natural si totul in tara asta se duce de ripa, in loc ca cei alesi sa faca ceva bun si util pentru toate neregulile ce se intimpla in tara, ei nu au alta treaba decit sa vada pe care din ei ia afectat pro sau contra, flacara violet la alegeri.
Ei ar avea nevoie de o flacara, dar una din aia reala care sa le arda toata prostia, sau poa' sa ii arza si pe ei de tot ca nu stiu cine le va duce dorul.

| eveline a răspuns:

Uite.intra aici si o sa vezi ce inseamna. exista si o carte:d
http://groups.yahoo.com/group/editura_foryou/message/659

| Cleona a răspuns:

Ce e flacara violeta?
Ca nu inteleg?

| sergiu a răspuns:

"Vrajala" laughing E o chestie despre care tot am auzit, dar care nu ma intereseaza absolut deloc.

| lucian_3222 a răspuns:

,, Arta manipulari,, ...isi bat joc de romani.

| oky a răspuns:

Pana la urma ce este "flacara violeta"? at wits' end

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostanacul s-a facut de ris pentru ultima oara probabil si a mai bagat-o si nevasta-sa in asta. Deja pina si cei din partidul lui rid de el. Oricum nu mai conteaza, are zilele numarate. Ce mi se pare hilar, este faptul ca el inca spera ca mai are sanse sa fie luat in seama, deoarece va candida si el la alegerile de peste o luna. Omul asta nu inceteaza sa ma uimesca, cit de bine l-a caracterizat Iliescu cind a spus ca este un "prostanac"hee hee