| Dainel a întrebat:

Focul priieten sau dusman?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Limba romana, dusman, cu siguranta!

| Dainel explică (pentru ardnaxur1961):

De ce dusman?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Dainel):

Pai, uita-te si tu cu cati i ai scris "prieten"!

| Musique a răspuns:

Ambele.

| Wøodenpints a răspuns:

Când scaperi chibritul să aprinzi aragazul să-ți încălzești terciul să mănânci, ți-e prieten.
Dacă mă vezi pe mine venind cu o torță în mână spre casa ta, să știi că fosul ăla nu vrea să-ți fie prieten și mai bine te apuci de strâns cartoane și celofan.

| HardCore7750 a răspuns:

Si prieten si dusman, dusman: te arzi, face pagube, te omoara, Prieten: te incalzeste, iti usca hainele, iti incalzesti mancarea etc

| georgeta27 a răspuns:

Ambele

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Depinde in ce mod il folosim.
Ne este si dusman, dar mai mult prieten. Fara foc nu am putea rezista.