| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu se va insura in curand.Toate bune si frumoase in organizarea nuntii, pana la flori... Buchetele, ornamentul lumanarilor si florile din piept naturale sau artificiale? Cum ati alege? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Casa de piatra! cum mama naibii sa pui floare naturala in piept unui om? mergi pe cele artificiale pentru prinderea la piept, musai naturale la lumanari si brazii sa fie verzi, buchetele sa fie din flori naturale

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Multumesc pentru urari @Nicu...@Nyx esti o scumpa!
Am pus intrebarea deoarece au iesit deja discutii,nasa vrea buchet artificial,mireasa il vrea natural,cel care organizeaza nunta a propus totul asortat, natural:buchete,lumanari si in piept,la fetele din familie floare naturala la mana ( pentru a nu gauri rochia). Si mie imi par aiurea florile naturale in piept sau la mana big grin
Marturii vor fi, la fel si bomboane!
Maine se asteapta raspuns final, offf...

PS. @Lora, nici eu nu suport nuntile laughing

| Lora a răspuns:

Buchetele si ornamentul lumanarilor as alege flori naturale
nu as cumpara flori de pus in piept s-au demodat,as inlocui cu marturii cu bombonele, mi se pare de o clasa mai inalta si de bun gust decat sa iasa discutii ca nasei nu i-a placut floarea din piept ca cuscrasa avea floare mai mare decat ea laughing pe bune toata lumea primeste la fel, marturii isi aleg mirii modelul si tu le faci daca vrei sa dai o mana de ajutor nu e greu.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@Miha, eu as alege naturale pe motiv ca am fost la o nunta, am vazut asa si mi-au placut mult. Casa de piatraaaaaaaaaaa!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Miha, eu vazusem de pus in piept trandafiri englezesti...mmmm...ce frumusei erau!

| Borgir a răspuns:

Naturale pentru ca mai emana si un miros! Sa fie intr-un ceas bun!

| Minnie a răspuns:

Cam tarziu raspunsul meu dar am fost nasa de multe ori asa ca poate sfatul meu te va ajuta si altadata. Buchetele naturale - clar si lumanarile iar la cocarde se poate ca cele de la mire, nasi si parinti sa fie naturale si restul de plastic sau toate de plastic sau toate naturale, cum place mirilor. Doar ca cele naturale trebuie sa fie trandafiri sau orhidee - rezista foarte mult, de aceea. Singura problema care apare este ca daca sunt trandafirii din aceia mari, sunt foarte grei si trag efectiv de rochiile doamenlor si acul lasa gaurele in rochita de la greutatea florii. Indiferent cat de bine este prins tot trage in jos de rochita. Daca este iarna si suhnt haine ceva mai groase poate merge dar vara sigur nu e o idee buna ca cocardele sa fie trandafiri. Orhideele acelea clasice, mici mov cu alb sunt alegerea cea mai buna pentru cocardele naturale.