| anonim_4396 a întrebat:

Fumul din țigara electronică se inhalează în plămâni sau doar în cavitatea bucală, ca la trabuc?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Se inhaleaza in plamani.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si in plamani.

| Frank51 a răspuns:

Până pe la faringe, acolo se oprește și ia masa.

| Zuzu1991 a răspuns:

Stai sa inteleg, cu un cancer la gat te-ai descurca, dar nu cu unul la plamani... corect? rolling on the floor

| Werrich a răspuns:

In plămâni ca țigara clasica.

| GPA a răspuns:

Nu poți inhala fumul până în cavitatea bucală și înapoi, fumul acela este aspirat în plămâni datorită ventilației pulmonare (adică inspirat-expirat).

| anonim_4396 explică (pentru GPA):

La trabuc nu se inhalează fumul.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In plamani. Caci altfel nu ajunge si in sange, nu ajunge la creier si nu provoaca relaxare si dependenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Adolf8 a răspuns:

În plămâni. Însă este mult mai dăunător decât țigările. Afectează întregul organism ambele acțiuni.