| aaaa12345 a întrebat:

Funda! Am "un lapsus". De ce oameni in ziua de astati injura? As dori cat mai multe raspunsuri sa va aud si parelile voastre.Multumesc!

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pentru ca, cred ca ei sunt mai ''cool'' daca au astfel de comportament

[ii influenteaza si muzica trupelor gen parazitii]

Un An Nou Fericit love struck

| ĄŇÐİ a răspuns:

Oamenii din ziua de azi injura pentru ca cei mai multi sunt prosti crescuti sau manelisti...Papapapapapapa:*:*:*:*:*:*:*:*

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

@andy99 şi @pup – şi voi n-aţi înjurat niciodată, nu?

Nu cred că un om care înjură e un om prost crescut. Una e să înjuri în gând sau pentru sine, de nervi, şi alta e să înjuri pe cineva. Atunci da, e un gest urât, care nu îşi are rostul (asta nu înseamnă că nu mai greşim).
Sunt de acord cu bogdang că a devenit o obişnuinţă. Şi am citit de pe blogul al cărui link l-a postat Malvina24 că "oamenii înjură pentru că aşa au auzit la alţii" – sunt de acord şi cu asta. Totuşi, te poate ajuta să te descarci. Cum e mai bine: să înjuri sau să ieşi pe stradă şi să dai în cap primului ins care îţi iese în cale?

Şi apropo, andy99, e "prost crescuţi", nu "proşti crescuţi". De oamenii care nu cunosc gramatica ce zici?

| bogdang a răspuns:

Lumea injura pentru ca a devenit o moda si pentru ca asa cred ei ca se integreaza in diferite grupuri. Dupa ceva timp incepe sa devina o obisnuinta si mai tarziu o necesitate, din pacate...

| adytzu2010 a răspuns:

Oamenii de azi injura deoarece noi nu mai suntem pe vremuri cand oamenii vorbeau civilizat, acumt toti injura de zici ca sunt salbatici. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| adytzu2010 a răspuns:

Acum toti oamenii injura deoarece nu mai suntem pe vremuri cand oamenii vorbeau civilizat, acum ei vorbesc urat (injura) de parca au scapat din jungla! Fundita?