| anonim_4396 a întrebat:

Funda Cum e la vama cand mergi cu masina adica ce trebuie spuneti-mi tot adica de ex mergi iesi din masina cntroleaza bagajele?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca mergi cu masina personala,opresti la casuta vamesului, ii dai pasaportul, talonul si asigurarea masinii si astepti.Ti le da inapoi si pleci.Asta e tot.Trebuie sa platesti taxe de drum, sau inainte de vames sau dupa, vei vedea ce fac alte masini sau te vor indruma ei.Nu controleaza bagajele niciodata, doar sa nu li se para ceva suspect.Asta e tot. Drum bun.

| rraresh a răspuns:

Depinde unde iesi, daca mergi spre alta tara membra UE te controleaza la bagaje, in masina etc. doar daca li se pare lor ceva suspect la tine, normal ar trebui sa le dai doar buletinul si talonul masini...