| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Eu sunt clasa 9-a la o scoala profesionala. Pe 13.01. incepem scoala din nou. Intrebarea mea este : Semestrul s-a încheiat sau este doar o vacanță simplă? şi dacă nu, atunci când se incheie?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

S-a-ncheiat man, tu n-ai fost cand s-au incheiat mediile? Cred si eu ca era destul de evident ca in ultimele saptamani sa observi ca cineva se mai agita prin clasa ca "domnu' vreau si eu sa m-ascultati pentru marire" sau rumori prin clasa ca "ba ce c***t, aia de romana nu ma trece daca n-aduc tema"... nimic, nimic?

| LeonovATgates explică (pentru LPCTSTR):

Pai am ramas corigent si am crezut ca o sa ma duca sa lucrez obligatoriu dupa vacanta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LeonovATgates):

Lucrezi? Imi pun niste semne de intrebare destul de dubioase, dar nu-i treaba mea.
In orice caz, cand incepe al doilea semestru, ai numai 2-3 saptamani la dispozitie sa dai corijenta si asta numai sub permanenta comunicare cu profesorul la care ai corijenta pentru a te indruma.

| LeonovATgates explică (pentru LPCTSTR):

1. Da, pentru ca sunt la scoala priofesionala.
2. Nu e problema ca ii dau 100 de lei si ma trece.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LeonovATgates):

Pentru rezolutia 2. , as vrea sa subliniez faptul ca este ilegala mita si risti si tu/parintii tai dar si profesorul in cauza.