| LeonovATgates a întrebat:

FUNDA! Poate coca-colaul sa dizolve argintul?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Nu. Il curăță

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ingredientul activ al băuturii Coca- Cola este acidul fosforic, al cărui ph este 2, 8 - suficient pentru a dizolva un cui in 4 zile.
Acidul fosforic este foarte daunator pentru calciul din oase si reprezintă unul dintre cei mai de seama vinovați de creșterea osteoporozei.
Am întâlnit o persoana care ani multi a folosit Coca-Cola in loc de apa si a sfârșit prin a fi orb, bolnav de diabet, de inima si a murit la vârstă de 59 ani. Era inginer de profesie si era conștient ca toate problemele de sănătate erau cauzate de Coca-Cola.