| Ramona000 a întrebat:

Funda repede 1) Care este culoarea tradițională în care sunt vopsite ouăle de Paște? 2) În ce regiune a României se pregătește un dulce special care poartă numele de "Babele"? 3) În noaptea de Paște, în această regiune din România, se aprind "focurile de veghe". Despre ce regiune este vorba? 4) În Maramureș, tradiția spune că în prima zi de Paște este bine ca prima persoană care îți intră în casă să fie: 5) Care dintre următoarele variante NU este o denumire pentru Vinerea Mare? 6) În ziua de sâmbătă, băieții împodobesc brazi cu panglici colorate și îi agață la porțile fetelor. În ce regiune se întâlnește acest obicei? 7) În noaptea de Paște, credincioșii merg la biserică pentru a lua:

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Rosu 2)Banat 3)Moldova 4)Barbat 5)a 3-a 6)Dobrogea 7)Lumina

| Adusca a răspuns:

Ce nesimtita esti!
Fiecare fata sau baiat de pe Stardoll, prin acest concurs isi testeaza cunostintele personale, generale. DAR PERSONALE!