| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma voi vedeti rostului aplicatiei Waze? Tot aud ca e cea mai populara aplicatie in trafic. Printre soferi, e mai folosita decat Google Maps? Eu folosesc numai Google Mpas chiar si la volan.

5 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Mai apare poliția și accidentele pe waze.
Eu nu folosesc, dar majoritatea cunoscuților îl preferă.

| anonim_4396 explică (pentru Anuket):

Accidentele apar si pe google maps. Waze te anunta si cand urmeaza trecere la nivel cu calea ferata, gropi, conditii meteo precum ceata, ploaia, zapada, dar nu mi se par utile, tot trebuie sa fii atent la drum. Daca deschizi linkul acesta: https://appleworld.today/......-maps-11/, vei vedea ca 67% folosesc google maps, iar 12% waze, dar google maps ofera in comparatie cu waze si transport in comun, mers cu bicicleta, mers pe jos. Dar totusi printre soferi e mai folosit waze decat google maps?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Waze e bazat pe date primite de la useri fata de maps care e bazat mai mult pe date algoritmice... Asa ca si eu prefer waze, mai aflu ce se intampla in fata, daca ceva e raportat aiurea samd.

| Anuket a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mergeam cu ambele, iar waze arăta pe cele mai multe, maps mai puțin... Da, te anunță că e trecere de cale ferată când șinele sunt paralele cu șoseaua laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Anuket):

Oricum nu ma asteptam sa mai exite waze dupa ce a fost cumparat de google. Am crezut ca vor baga functiile waze in google maps daca nu existau deja si vor inchide waze, dar vad ca au ramas cu ambele harti.