| Coco_5217 a întrebat:

Heeeiii. buna seara membrisori!
Stiti cumva vreo facultate, de preferinta in Bucuresti, de arte (design vestimentar)? Vreau detalii!
Thx happy
Ps: fundita celor mai multe informatii.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ți-am găsit la București, ci tocmai la Timișoara!
http://www.studentie.ro/facultate/Facultatea-de-Design-f510
Pa, pa.

| neverendingwhy a răspuns:

Da, in cadrul Universitatii Nationale de Arte Bucuresti, exista sectia moda-design vestimentar. Inainte de admitere, in luna august se face o pregatire in atelierele universitatii, care te ajuta sa te obisnuiesti cu mediul si cu cerintele de admitere. Probele de admitere sunt : 1 proba de desen de moda x 6 ore (5 personaje imbracate, care formeaza o mini-colectie unitara dupa tema data, pe format 50/70) si un interviu care consta in prezentarea unei mape de minim 20 de lucrari, desene si picturi, facute de tine inaintea admiterii. Te sfatuiesc sa te indrepti catre studii de specialitate si sa nu te apuci de meseria asta fara studii. Un creator de moda adevarat trateaza meseria asta cu maxim de seriozitate, asa ca daca intr-adevar iti doresti, urmeaza-ti visul, dar pe calea corecta. Mult succes!