| SmileSmileSmile a întrebat:

Heeelp! TPU! Trebuie s afac la romana un fel de compuunere despre o celebritate care ne place noua poate fi si din politica sau cu atestare istorica nu conteaza si nu prea stiu cum trebuie sa fac imi puteti da niste idei! Va rog! trebuie si sa scriem de ce ne place! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Uite.De exemplu eu as scrie despre Michael Jackson.Nu pentru ca imi place, ci pentru ca chiar a fost cineva.Si as scrie asa:

Michael Joseph Jackson (n. 29 august 1958, d. 25 iunie 2009), supranumit Regele muzicii pop, a fost un renumit cântăreț american, care a adus contribuții importante muzicii, dansului și modei. Imensul succes comercial și o viață personală mult prea controversată l-au ținut în cultura muzicii timp de patru decenii. Michael Jackson este recunoscut ca fiind cel mai de succes artist din toate timpurile.(sursa:wikipedia)
Nu pot spune ca imi place foarte mult Michael Jackson insa am o parerea foarte buna despre acest om, care, in ciuda faptului ca a fost criticat de foarta multa din cauza operatiilor pe care le-a suferit de-a lungul vietii, a fost tare, a mers mai departe cu capul inainte si a format o imagine buna intregii lumi.

Chiar daca nu am crescut cu muzica lui si chiar daca nu sunt foarte informata despre persoana lui pot spune ca muzica lui transmite foarte mult adevar despre lumea in care traim, transmite acel sentiment de vointa si de dorinta de a schimba ceva, acesta fiind motivul pentru care il apreciez atat pe el cat si munca pe care acesta a depus-o de-a lungul timpului.

Ma rog. ceva de genu. Avem introducere, "body text"(nu stiu cum se zice in romana, imi sta pe limba laughing ) si incheiere.happy Sper ca ti-am dat o idee.

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Multumesc pentru funda.kiss