| cosmina1998 a întrebat:

Heei :* Ce faceti? Am nevoie de putin ajutor :3 Stiti..eu nu sunt o fata prea ambitioasa.las totul asa..la voia intamplarii. Nu imi place lucrul asta doar ca firea mea nu este altfel desi imi doresc.Nu stiu cum as putea deveni mai ambitioasa..pt ca nimic nu ma motiveaza.Eu ma gandeam la idei de genul..sa imi iau un calendar si sa vad ce fac din ce imi propun pe o saptamana, doar ca sunt indiferenta si ma doare lucrul asta.ce as mai putea face? cum as putea deveni mai ambitioasa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impune-ti obiective pe care vrei sa le atingi!
Este buna ideea cu carnetul!
Fa-ti o lista de obiective saptamanale pe care VREI(ITI DORESTI) sa le atingi si-pentru a fi mai ambitioasa-gandeste-te la senzatia de bine pe care o vei avea atunci cand vei stii ca ti-ai atins obiectivele propuse!
Ambitia nu este ceva ce ''ti se da'' ci o castigi prin DORINTA!
Doreste-ti un lucru pe care il transformi mai apoi intr-o ambitie iar apoi(in urma eforturilor impuse) intr-o realizare!
Totul depinde de tine!-de cat de mult iti doresti cev si de cat de multe poti face pentru obtine acel ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la documentarul ''The secret'' -poate iti va schimba viata!